ORTA AVRUPA TURU THY İLE BUDAPEŞTE BAŞLANGIÇ

7 GECE 8 GÜN | Tüm Tarihleri Göster
GRUPLARA ÖZEL İNDİRİM!
FİYATI SORUNUZ
KREDİ KARTINA 9 TAKSİT İMKANI
  • 4* Otellerde Konaklama4* Otellerde Konaklama
  • Ankara HareketliAnkara Hareketli
  • Ekstra Turlar DahilEkstra Turlar Dahil
  • Gruplara Özel İndirimlerGruplara Özel İndirimler
  • Oda KahvaltıOda Kahvaltı
  • Profesyonel Türkçe RehberlikProfesyonel Türkçe Rehberlik
  • Seyahat Sigorta PaketiSeyahat Sigorta Paketi
  • THY İle UlaşımTHY İle Ulaşım
REZERVASYON YAP
PROGRAMI YAZDIR
'' BUDAPEŞTE - BRATİSLAVA - PRAG - DRESDEN - VİYANA''
TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE ANKARA GİDİŞ - DÖNÜŞ
4* OTELLERDE KONAKLAMA • YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK
7 SABAH KAHVALTISI  7 AKŞAM YEMEĞİ  FİYATA DAHİL

BUDAPEŞTE ŞAHASERLERİ TURU | ESZTERGOM KALESİ & VYSEGRAD & SZTENDERE TURU | TUNA NEHRİ TEKNE TURU | BRATISLAVA TURU | KARLOVY VARY KÜLTÜR & ALIŞVERİŞ TURU | TERAZİN KAMPI & DRESDEN KÜLTÜR ve ALIŞVERİŞ TURU | CESKY KRUMLOV TURU | VİYANA ORMANLARI & SEEGROTTO YER ALTI GÖLÜ & MAYERLİNG VE BADEN TURU |  MACAR GİPSY GECESİ TURU | VLATAVA YEMEKLİ TEKNE TURU | ORTAÇAĞ GECESİ TURU


1.GÜN | ANKARA - İSTANBUL - BUDAPEŞTE :
Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları Bilet Deski  karşısında saat 06:00'da Gömü Tur Kontuarı önünde buluşma. İşlemlerden sonra Türk Hava Yollarına ait TK 2117 sefer sayılı uçağı ile saat 08:00’da İstanbul’a hareket. Saat 09:15’da İstanbul’a varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra saat 11:55’da TK 1033 sefer sayılı uçağımızla Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası saat 12:55’de Budapeşte’ye varış. Varışımızı takiben rehberimiz eşliğinde panoramik Budapeşte şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Burçları, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Citadella, Özgürlük heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Budapeşte Şaheserleri Turu. Şehrin tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek Kale bölgesini, Balıkçılar burcunu, Matyas kilisesini ve Budapeste resmini en iyi görebileceğiniz ve çekebileceğiniz Citadella tepesine çıkacağız. Turumuz sonrasında otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme ve dinlenme sonrasında akşam yemeği. Yemekten sonra Tuna Nehri tekne turu. Tur bitimi otelimize dönüş. Konaklama BUDAPEŞTE’de.

ÖNEMLİ NOT : Tur tarihlerine göre buluşma saatleri farklılık göstermektedir. Buluşma ve kalkış saatlerine Biniş Noktalarından bakabilirsiniz.

TUNA NEHRİ TEKNE TURU ::

Yemek sonrasında tüm misafirlerimizin katılımı ile Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile muhteşem gece manzaraları ile Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatını bulacağınız turumuza katılıyoruz.

KONAKLANACAK OTEL

4* BUDAPEŞTE OTELLERİ VB.

2.GÜN | BUDAPEŞTE > ESZTERGOM KALESİ & VYSEGRAD & SZTENDERE TURU.:
Sabah erken kahvaltımızın ardından Esztergom Kalesi & Vysegrad & Sztendere Turu. Bu turumuzda ilk olarak; Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi, şehri ve Esztergom Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası göreceğimiz yerler arasındadır. Visegrad Kalesinin panoramik olarak görülmesinden sonra Szentendere Tiamo Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Tur bitimi otelimize dönüş ve kısa bir dinlenme sonrasında tüm misafirlerimizin katılımı ile gala gecemiz olan Macar Gipsy Gecesi Turu için restaurantımıza hareket. Tur bitimi otelimize dönüş. Konaklama BUDAPEŞTE’de.
MACAR GİPSY GECESİ TURU ::

Akşam yemekli, sınırsız Alkollü-Alkolsüz içecekli ve show programlı bu tur öncesi 120.000 litrelik Dünya'nın en büyük şarap fıçısını ve 98 km’lik Guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji  Şaraplarının tadımını yapıyoruz. Kendi fotoğrafınızın basılmış olduğu hatıra şarap şişelerinden almayı unutmayınız. 

KONAKLANACAK OTEL

4* BUDAPEŞTE OTELLERİ VB.

3.GÜN | BUDAPEŞTE > PRAG :
Sabah erken kahvaltımızın ardından Prag’a hareket. Yol üzerinde Varışımızı takiben rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turumuzda; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, ST. Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında akşam yemekli Vlatava Tekne Turu’na katılıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer, odalarımıza yerleşme ve konaklama PRAG’da.  

VLTAVA YEMEKLİ TEKNE TURU:

Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek ve 1 adet içecek eşliğinde izliyoruz.

KONAKLANACAK OTEL

4* PRAG OTELLERİ VB.

4.GÜN | PRAG > KARLOVY VARY KÜLTÜR & ALIŞVERİŞ TURU :
Sabah erken kahvaltımızın ardından Karlovy Vary Kültür & Alışveriş Turu. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer ve 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülmesi sonrasında Ortaçağ Gecesi için restaurantımıza hareket. Tur bitimi otelimize dönüş. Konaklama PRAG’da.  
ORTAÇAĞ GECESİ TURU ::

Yaklaşık 700 yıllık bir handa yer alan ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. 

KONAKLANACAK OTEL

4* PRAG OTELLERİ VB.

5.GÜN | PRAG > TERAZİN NAZİ KAMPI & DRESDEN (ALMANYA) KÜLTÜR & ALIŞVERİŞ TURU :
Sabah erken kahvaltımızın ardından Terazin Nazi Kampı & Dresden (Almanya) Kültür & Alışveriş Turu. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası, Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Belirlenen saatte buluşma ve Prag’a dönüş. Akşam Çek Yerel Folklor Gecesi ve yemeği için restaurantımıza hareket. Tur bitimi otelimize dönüş. Konaklama PRAG’da.  
ÇEK YEREL FOLKLOR GECESİ TURU ::

Bu turumuzda lokal restaurantta yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız.

KONAKLANACAK OTEL

4* PRAG OTELLERİ VB.

6.GÜN | PRAG > CESKY KRUMLOV TURU > VİYANA :

Sabah erken kahvaltımızın ardından Viyana’ya hareket, yol üstünde ile Cesky Krumlov Turu. Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov, Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a turu sonrası Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışın ardından Viyana panoramik şehir turu; Hundertwasser House, Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam Grizing Gecesi ve yemeği için restaurantımıza hareket. Tur bitimi otelimize dönüş. Konaklama VİYANA’da.  

GRINZING GECESİ TURU:

Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu muhteşem bir gece geçireceksiniz.

KONAKLANACAK OTEL

4* VİYANA OTELLERİ VB.

7.GÜN | VİYANA > VİYANA ORMANLARI & SEEGROTTO YER ALTI GÖLÜ & MAYERLİNG VE BADEN TURU :
Sabah erken kahvaltımızın ardından Viyana Ormanları & Seegrotto Yer Altı Gölü & Mayerling ve Baden Turu. Bu turumuzda Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ya gidip tekne turu yapıyoruz, takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur Mayerling Av Köşkünü görüyoruz. Turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Öğleden sonra Sissi’nin, Maria Theresa’nın sarayı dünyaca meşhur Schonbrunn Sarayı bahçeleri ve Viyana’yı bize daha iyi tanıtacak olan 252 metrelik Tuna Kulesi turu. Tur bitimi otelimize dönüş. Akşam yemeği ve Konaklama VİYANA’da.  

KONAKLANACAK OTEL

4* VİYANA OTELLERİ VB.

8.GÜN | VİYANA - BRATİSLAVA - VİYANA - İSTANBUL - ANKARA :
Sabah erken kahvaltımızın ardından odalarımızın boşaltılması ve Bratislava Turu. Rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turumuzda; Bratislava Nehir Kıyıları, 1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin Katedrali, eski tarihi şehirde gezinti,  Grassalkovich  Palace, Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini  verdiği tarihi bina göreceğimiz yerler arasındadır. Bratislava turumuzdan sonra Viyana’ya dönüş. Havalimanına transfer Türk Hava Yolları’na ait TK1888 sefer sayılı uçağımız ile saat 20:00’da İstanbul’a hareket. Saat 23:25’de varışımızı takiben pasaport ve gümrük işlemleri sonrası TK 2192 sefer sayılı uçuşumuzla saat 02:20’da Ankara’ya hareket ve 03:30’da varış.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► THY Tarifeli Seferi İle Ekonomi Sınıf Uçak Bileti ‘’ Ankara>İstanbul>Budapeşte | Viyana>İstanbul>Ankara ‘’
► Programda Belirtilen Şehirlerarası ve Havaalanı Otel Transferleri
► Programda Belirtilen Panoramik Şehir Tanıtım Turları ‘’ Budapeşte - Bratislava - Prag - Dresden - Viyana ‘’
► 7 Gece 4* Oteller’de vb. Konaklama ve Konaklama Vergileri
► Otellerde; 7 Adet Sabah Kahvaltısı ve 2 Adet Akşam Yemeği
► Macar Gipsy Gecesi Turu (Akşam Yemekli, İçecekli)
► Vlatava Yemekli Tekne Turu (Akşam Yemekli, İçecekli)
► Ortaçağ Gecesi Turu (Akşam Yemekli, İçecekli)
► Çek Yerel Folklor Gecesi Turu (Akşam Yemekli, İçecekli)
► Avusturya Grinzing Gecesi Turu (Akşam Yemekli, İçecekli)
► Budapeşte Şahaserleri Turu
► Esztergom Kalesi & Vysegrad & Sztendere turu
► Tuna Nehri Tekne Turu
► Bratıslava Turu
► Karlovy Vary Kültür & Alışveriş Turu
► Terazin Kampı & Dresden Kültür ve Alışveriş Turu
► Cesky Krumlov Turu
► Viyana Ormanları & Seegrotto Yer Altı Gölü & Mayerling ve Baden Turu
► Yurtdışı Seyahat Sigorta Paketi
► Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

► Tüm Şahsi Harcamalar
► Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler 
► Tüm Müze, Kilise, Katedral ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
► Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
► Vize İşlem Ücreti (125 €)

* Yeşil Pasaporta Vize Yoktur.7-14 EKİM 2018

TÜRK HAVA YOLLARI UÇUŞ DETAYLARI

** Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali Buluşma Saati 06:00'dIr.

TK 2117 | Ankara - İstanbul | 08:00 - 09:10

TK 1033 | İstanbul - Budapeşte | 11:55 - 12:55

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''
1-) Gömü Tur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerimizi acentamızdan öğrenebilirsiniz. 
2-) Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
3-) Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
4-) Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
5-) Gömü Tur gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
6-) Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
7-) Gömü Tur kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
8-) Gömü Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez.

YORUMLAR

Adınız:
E-posta:
Mesajınız: