ORTA AVRUPA TURU OTOBÜS İLE ANKARA HAREKETLİ

8 GECE 9 GÜN | Tüm Tarihleri Göster
GRUPLARA ÖZEL İNDİRİM!
FİYATI SORUNUZ
KREDİ KARTINA 9 TAKSİT İMKANI
 • 4* Otellerde Konaklama4* Otellerde Konaklama
 • Ankara HareketliAnkara Hareketli
 • Ekstra Turlar DahilEkstra Turlar Dahil
 • Gruplara Özel İndirimlerGruplara Özel İndirimler
 • Lüks TVLüks TV'li Otobüs İle Ulaşım
 • Profesyonel Türkçe RehberlikProfesyonel Türkçe Rehberlik
 • Seyahat Sigorta PaketiSeyahat Sigorta Paketi
REZERVASYON YAP
PROGRAMI YAZDIR

ANKARA’DAN OTOBÜS İLE  ► 6 ÜLKE ► 8 GECE 9 GÜNDÜZ

 

 SIRBİSTAN (1) (Niş, Belgrad) – MACARİSTAN (2) (Budapeşte, Szentendere, Vysegrad, Estergon)

SLOVAKYA (Bratislava) – AVUSTURYA (2) (Viyana, Seegrotto, Baden)

ÇEK CUMHURİYETİ (2) (Cesky Krumlov, Prag, Karlovy Vary) –  BULGARİSTAN (1) (Sofya)

 

 4* OTELLERDE KONAKLAMA | 8 ADET SABAH KAHVALTISI

 TÜRKÇE REHBERLİK | LÜKS TV'Lİ OTOBÜS İLE ULAŞIM | TUR SÜRESİNCE ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

 5 ADET EKSTRA TUR DAHİL | YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

1.GÜN | ANKARA - İSTANBUL ( 450 KM ) - KAPI KULE SINIR KAPISI ( 256 KM ) :

Saat 16:00'da Milli Kütüphane Otobüs Durakları önünden hareketle; İstanbul, Edirne kara yolunu takip ederek Kapı Kule sınır kapısına hareket.


2.GÜN | HARMANLI - PLOVDİV - SOFYA - NİŞ - BELGRAD ( 695 KM ) :

Gerekli molalarla Kapı Kule sınır kapısında Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Harmanlı, Plovdiv, Sofya güzergâhını takip ederek Sırbistan’a bağlı Niş’e varış. Sabah kahvaltısı için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a varış. Belgrad panoramik şehir turunda; Dedinje’de Josip Broz Tito’nun Mozolesi, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı (İstanbul Kapısı, Sokullu Mehmet Paşa Kapısı, Askeri Müze), Şehit Damat Ali Paşa Türbesini, Bayraklı Camii, Meryem Ana Gül Kilisesi ve Sava Katedrali’ni geziyoruz. Turumuzun ardından Belgrad'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Belgrad'da. 


3.GÜN | BELGRAD - BUDAPEŞTE ( 378 KM ) :

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Budapeşte’ye hareket. Varışımızı takiben Budapeşte panoramik şehir turunda; Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Budapeşte’ki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Budapeşte’de.

ÇİGAN GECESİ (50 €) ::

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli, sınırsız Alkollü-Alkolsüz içecekli ve Show programlı Gala gecesi olan ÇİGAN GECESİ eğlencesine katılıyoruz. Bu tur öncesi 120.000 litrelik Dünya'nın en büyük şarap fıçısını ve 98 km’lik Guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji Şaraplarının tadımını yapıyoruz. Kendi fotoğrafınızın basılmış olduğu hatıra şarap şişelerinden almayı unutmayınız. Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.


4.GÜN | SZTENDERE - VYSEGRAD - ESTERGON KALESİ - VİYANA ( 281 KM ) :

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Estergon - Vysegrad - Sztendere Turu. İlk olarak Szentendere Tiamo Artistler Köyüne geçiyoruz. Burada Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağız. Ardından Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabasını görüyoruz. Daha sonra Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom  Kalesi, şehri ve Esztergom Katedrali gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Viyana’ya hareket. Viyana’ya varışımızı takiben Viyana panoramik şehir turunda; Ring caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen  Müzesi, Viyana üniversitesi, Belediye sarayı (Ratthaus), Votive kilisesi, Tuna nehri kıyıları görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Viyanada’ki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Viyana’da.


5.GÜN | VİYANA ORMANLARI - SEEGROTTO - MAYERLİNG - BADEN - VİYANA ( 120 KM ):

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası  Viyana Ormanları - Seegrotto Yeraltı Gölü - Mayerling - Baden Turu. Bu turumuzda Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ya gidiyoruz. Takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur Mayerling Av Köşkünü (Avusturya - Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera'nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin resimleri, portreleri, neden ve sonuçlarıyla tanıyoruz. Turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Öğleden sonra Sissi’nin, Maria Theresa’nın sarayı dünyaca meşhur Schonbrunn Sarayı’nı gezdikten sonra Viyana şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanma ve otelimize dönüş. Konaklama Viyana’da.

GRİZİNG MEYHANELERİ (50 €) ::

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli, sınırsız Alkollü ve Alkolsüz içecekli ve müzikli GRİZİNG MEYHANELERİ eğlencesine katılıyoruz. Sizleri götüreceğimiz otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarap, bira ve alkolsüz içeceklerin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.


6.GÜN | CESKY KRUMLOV TURU - PRAG ŞEHİR TURU ( 371 KM ) :

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası  Prag’a hareket. Yol üstünde Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Krumlov Turu. Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Krumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Tur sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Dünya’ca ünlü yazar Franz Kafka’nın doğduğu ve yaşadığı, her köşesinden sanat ve kültür fışkıran bohemliğin ve romantizmin merkezi Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a varış. Prag panoramik şehir turunda; Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St. Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve Tyn Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Prag’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Prag’da.

VLATAVA TEKNE TURU (45 €) ::

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği  yemekli, 1 adet içki ve canlı müzikli VLATAVA TEKNE TURU’na katılıyoruz. Bu turumuzda Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemiz ile yapacağımız açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın akşam görüntüsünü görüyoruz. Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken özellikle tarihi Charles Köprüsünün altında iken dilek tutmayı unutmayınız. Yol yorgunluğunuzu atacağınız ve Prag’ta olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuzda Prag’ı daha iyi tanıyacaksınız. Tekne turumuz sonrası otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.


7.GÜN | KARLOVY VARY TURU - PRAG ( 127 KM ) :

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Karlovy Vary Turu. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Rus Çarı Deli PETRO’nun da yaşadığı butik otelde kristal,  porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Ardından Prag şehir merkezine tekrar dönüş. Alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanma ve otelimize dönüş. Konaklama Prag’da. 

ORTAÇAĞ GECESİ (65 €) ::

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli, sınırsız Alkollü ve Alkolsüz içecekli ve müzikli MUHTEŞEM ORTAÇAĞ GECESİ eğlencesine katılıyoruz. Bu turumuzda Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi restaurantında yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız.  Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.


8.GÜN | PRAG - BRATİSLAVA - BUDAPEŞTE ( 530 KM ) :

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Budapeşte’ye hareket. Yol güzergahımızda Slovakya Cumhuriyeti’nin başkenti Bratislava Turu. Avrupa’da kişi başına düşen 35.000 €’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Budapeşte’ye hareket ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Budapeşte’de.

TUNA NEHRİ TEKNE TURU (35 €) ::

Akşam arzu edilmesi halinde isteğe bağlı rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği TUNA NEHRİ TEKNE turuna katılıyoruz. Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar eşliğinde teknede kulaklıklar vasıtası ile anlatımları dinleyerek binaların tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Bir yandan size ikram edilen içkinizi içerken diğer yandan bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Tekne turumuz sonrası otelimize dönüş ve konaklama otelimizde.


9.GÜN | BUDAPEŞTE - BELGRAD - SOFYA ( 770 KM ):

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya hareket. Gerekli molalar ve eşsiz manzaralar eşliğindeki yolculuğumuz sonrasında akşam saatlerinde Sofya'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Sofya'da.


10.GÜN | SOFYA - İSTANBUL (575 KM) - ANKARA (454 KM) :
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sofya panoramik şehir turunda; St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Banya Başı Camii, Ulusal Tiyatro, Alexander Meydanı, Vitoşa Caddesi'ni gördükten sonra Türkiye'ye hareket. Kapıkule sınır kapısından Türkiye'ye giriş. Free shooplarda vereceğimiz serbest zaman ardından İstanbul'a varış. Gerekli molalar sonrası gece saatlerinde Ankara'ya varış. 
 
Keyifli Bir Gezinin Ardından Bir Başka Gömü Tour Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.
AVANTAJLI GECE EĞLENCELERİ PAKETİ:

ÇİGAN GECESİ (50 €) 
GRİZİNG MEYHANELERİ (50 €) 
VLATAVA TEKNE TURU (45 €) 
ORTAÇAĞ GECESİ (65 €) 
TUNA NEHRİ TEKNE TURU (35 €) 

TUR KAYIT ESNASINDA PAKET OLARAK ALINIRSA 245 € YERİNE KİŞİ BAŞI 195 €


GENEL NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ '' 
- 01 Mayıs Tarihine Kadar Yapılan Kayıtlarda;
  Peşin Ödemelerde Kişi Başı 150 € Yatıranlara Oda Başı 200 €  İNDİRİM Uygulanır.
  Kredi Kartı İle Ödemlerde Oda Başı 200 €  İNDİRİM veya 9 TAKSİT Uygulanır.
  Kredi Kartı İle Ödemlerde Oda Başı 100 €  İNDİRİM + 6 TAKSİT Uygulanır.
- İndirim Seçeneklerinden Sadece Bir Tanesi Seçilebilir ve İki İndirim Birleştirilemez.
- İndirimler Kişi Başı Değil, Oda Başıdır. Oda da Konaklayan Kişi Sayısına Bölünerek Hesaplanır.
- 0-2 Yaş Çocuk İki Yetişkin Yanında Ücretsiz Olup, Araçta Koltuk Verilmemektedir.
- 0-2 Yaş Çocuk İçin Araçta Koltuk İstenirse Ücreti 225,00 EUR’dur.
- Çocuk İndirimleri ve Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir.
- Tek Kişilik Oda Erken Rezervasyon İndirimi Tüm Tarihler İçin ODA BAŞI 100,00 EUR'dur.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► Lüks TV'li Otobüs İle Ulaşım

► Tur Süresince Araç İçi İkramlar 

► 7 Gece 4* Oteller’de vb. Konaklama

► Otellerde; Sabah Kahvaltısı (8)

► Programda Belirtilen Panoramik Belgrad, Budapeşte, Viyana, Prag, Sofya Şehir Turları

► Estergon - Vysegrad - Sztendere Turu

► Bratislava Şehir Turu

► Viyana Ormanları - Seegrotto - Mayerling - Baden Turu

► Cesky Krumlov Turu

► Karlovy Vary Turu

► Yurtdışı Seyahat Sigorta Paketi

► Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

► Tüm Şahsi Harcamalar

► Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri

► Tüm Otel Konaklama Vergileri

► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

► Ekstra Gece Eğlenceleri 

► Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)

► Vize İşlem Ücreti (130 €)


AVANTAJLI GECE EĞLENCELERİ PAKETİ

ÇİGAN GECESİ (50 €) 
GRİZİNG MEYHANELERİ (50 €) 
VLATAVA TEKNE TURU (45 €) 
ORTAÇAĞ GECESİ (65 €) 
TUNA NEHRİ TEKNE TURU (35 €) 

TUR KAYIT ESNASINDA PAKET OLARAK ALINIRSA 245 € YERİNE KİŞİ BAŞI 195 €


 • 16:00
  Milli Kütüphane Otobüs Durakları Önü
 • 16:05
  Söğütözü Armada Önü
 • 16:10
  Bilkent Köprüsü Altı
 • 16:15
  Ümitköy Galleria Avm Önü
 • 16:40
  Batıkent Kavşağı Carrefour Önü
 • 17:00
  Eryaman Göksu Park Girişi ( İstanbul Kapısı )
 • 21:30
  İstanbul Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 22:45
  İstanbul Şişli Evlendirme Dairesi Önü
GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''
1-) Otobüs İle ulaşımlı turlarda minimum 25 kişi katılım ve üstü olması durumunda turumuz otobüs ile gerçekleşecek olup, katılım sayısının 25 kişinin altında kalması durumunda önceden haber vermek kaydıyla kişi sayısına uygun özel dizayn araçlarımız ile turlarımız gerçekleştirilecektir. Turun İptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 7 gün öncesidir ve tur başka bir tarihe ertelenebilir.
2-) Gömü Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3-) Gömü Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
4-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
5-) Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
6-) Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
7-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
8-) Gömü Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Gömü Turun hiç bir sorumluluğu yoktur. Gömü Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Gömü Tur'un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
9-) T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gömü Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
10-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Gömü Tur sorumlu değildir.
11-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Adınız:
E-posta:
Mesajınız: