ROMANYA - TRANSİLVANYA - BULGARİSTAN TURU

4 GECE 5 GÜN | Tüm Tarihleri Göster
GRUPLARA ÖZEL İNDİRİM !
FİYATI SORUNUZ
KREDİ KARTINA 9 TAKSİT İMKANI
 • 4* Otellerde Konaklama4* Otellerde Konaklama
 • Ankara HareketliAnkara Hareketli
 • Araç İçi İkramlarAraç İçi İkramlar
 • Ekstra Turlar DahilEkstra Turlar Dahil
 • Gruplara Özel İndirimlerGruplara Özel İndirimler
 • Lüks TVLüks TV'li Otobüs İle Ulaşım
 • Oda KahvaltıOda Kahvaltı
 • Profesyonel Türkçe RehberlikProfesyonel Türkçe Rehberlik
 • Seyahat Sigorta PaketiSeyahat Sigorta Paketi
REZERVASYON YAP
PROGRAMI YAZDIR

ANKARA’DAN OTOBÜS İLE  | 4 GECE 5 GÜNDÜZ

  

‘’ BİR ORTAÇAĞ MASALINA YOLCULUK ‘’

   4* OTELLERDE KONAKLAMA

5 SABAH KAHVALTISI + 2 AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

EKSTRA TURLAR DAHİL | YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

Burgaz -Nessebar -Varna -Albena –Mangalia-Köstence -Bükreş Transilvanya Bölgesi-Braşov Kalesi,Peleş Kalesi,Sinaia,Bran Drakula Şatasu - Veliko Tarnovo -Sofya -Plovdiv

1.GÜN | ANKARA - İSTANBUL - KIRKLARELİ DEREKÖY SINIR KAPISI ( 700 KM ):

Akşam saat 19.00’da Milli Kütüphane otobüs durakları önünde buluşma ve hareket.Gerekli molalar sonrasında Kırıklareli Dereköy Sınır Kapısına varış.Gerekli pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Türkiye’den çıkış yapıyoruz.


2.GÜN | BURGAZ - NESSEBAR - VARNA ( 197 KM ):

Sabah saatlerinde Burgaz’a varışımız ardından Restoranda alacağımız sabah kahvaltısı sonrası panoramik olarak şehir turumuzu yapıyoruz.Ardından anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur.Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Buradaki turumuzun bitiminde Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna‘ya doğru yola çıkıyoruz. Varna’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Varna’daki 4* otelimizde.


3.GÜN | VARNA - KÖSTENCE - BÜKREŞ ( 378 KM ) :

Sabah kahvaltımızın ardından Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz.Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Köstence olacak.Köstence’de yapacağımız panoramik turda; Mahmudiye Camii, Ortadoks Katedrali, Romen Katolik Kilisesi, Saligny Anıtı, deniz feneri, surlar ve dünyaca ünli Mamaia sahili görülecek yerler arasındadır. Köstence turumuzun ardından Romanya’nın Başkenti Bükreş’e doğru devam ediyoruz. Şehre varışımız sonrası şehir turuna başlıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos kiliseleri panoramik olarak görülecek yerlerdir. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar serbest zaman. Ardından otelimize hareket ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Bükreş’deki 4* otelimizde.


4.GÜN | TRANSİLVANYA BÖLGESİ ( BRAŞOV-PELEŞ KALESİ-SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU ) :

Sabah kahvaltımızın ardından Transilvanya Bölgesi gezimiz için erken yola çıkıyoruz.Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Sinaia’da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz. Ardından Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Buradaki turumuzun ardından Braşov’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik turda; Sfatului Meydanı, Muresenilor Evi Müzesi, Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surları görülecektir. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde tekrar Bükreş’e hareket. Geceleme Bükreş’deki 4* otelimizde.


5.GÜN | BÜKREŞ - VELİKO TARNOVO - SOFYA ( 395 KM ):

Sabah kahvaltımızın ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz.Sınır geçişimizin ardından yolumuzun üzerinde ilk durağımız Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent Veliko Tarnovo olacak. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi görülecektir. 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ediyoruz. Turumuzun bitiminde Sofya’ya hareket. Varışımız sonrası otelimize yerleşme.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesine katılabilirler.(45 €) Geceleme Sofya’daki 4* otelimizde.


6.GÜN | SOFYA - PLOVDİV - İSTANBUL (575 KM) - ANKARA (454 KM) :
Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sofya‘da St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Banya Başı Camii, Ulusal Tiyatro, Alexander Meydanı, Vitoşa Caddesi'ni gördükten sonra Plovdiv (Filibe)’e hareket. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Ardından Türkiye'ye hareket. Kapıkule sınır kapısından Türkiye'ye giriş. Free shooplarda vereceğimiz serbest zaman ardından İstanbul'a varış. Gerekli molalar sonrası gece saatlerinde Ankara'ya varış. 
 
Keyifli Bir Gezinin Ardından Bir Başka Gömü Tour Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

GENEL NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ '' 
- 0-2 Yaş Çocuk İki Yetişkin Yanında Ücretsiz Olup, Araçta Koltuk Verilmemektedir.
- 0-2 Yaş Çocuk İçin Araçta Koltuk İstenirse Ücreti 125,00 EUR’dur.
- Çocuk İndirimleri ve Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

- Lüks TV'li Otobüs İle Ulaşım

- Tur Süresince Araç İçi İkramlar ( Çay, Kahve, Su )

- 4 Gece Belirtilen 4* Oteller’de vb. Konaklama

- 1.Gün Restoranda Sabah Kahvaltısı

- Otellerde Açık Büfe (4 ) Sabah Kahvaltısı + (2) Akşam Yemeği

- Programda Belirtilen Şehir Turları

- Tüm Otel Vergileri

- Şehir Giriş Ücretleri

- Kapı Geçiş Ücretleri

- Yurtdışı Seyahat Sigorta Paketi

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

- Tüm Öğle Yemekleri

- 4.ve 5.Gün Akşam Yemekleri

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Bulgar Taverna Eğlencesi ( 45 € )

- Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)

- Vize İşlem Ücreti ( 130 € )
 • 19:00
  Milli Kütüphane Otobüs Durakları Önü
 • 19:05
  Söğütözü Armada Önü
 • 19:10
  Bilkent Köprüsü Altı
 • 19:15
  Ümitköy Galleria Avm Önü
 • 19:40
  Batıkent Kavşağı Carrefour Önü
 • 19:55
  Eryaman Göksu Park Girişi ( İstanbul Kapısı )
 • 00:30
  İstanbul Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 01:15
  İstanbul Şişli Evlendirme Dairesi Önü
GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''
1-) Otobüs İle ulaşımlı turlarda minimum 25 kişi katılım ve üstü olması durumunda turumuz otobüs ile gerçekleşecek olup, katılım sayısının 25 kişinin altında kalması durumunda önceden haber vermek kaydıyla kişi sayısına uygun özel dizayn araçlarımız ile turlarımız gerçekleştirilecektir. Turun İptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 7 gün öncesidir ve tur başka bir tarihe ertelenebilir.
2-) Gömü Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3-) Gömü Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
4-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
5-) Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
6-) Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
7-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
8-) Gömü Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Gömü Turun hiç bir sorumluluğu yoktur. Gömü Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Gömü Tur'un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
9-) T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gömü Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
10-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Gömü Tur sorumlu değildir.
11-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Adınız:
E-posta:
Mesajınız: