DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU

DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
17.488 TL Yerine
%20 İndirim İle 13.990 TL / En Düşük Kişi Başı Fiyat
5 Gece 6 Gün
x
1. Oda
Yetişkin
Çocuk
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
3. Çocuk Yaşı
4. Çocuk Yaşı
5. Çocuk Yaşı
2. Oda
Yetişkin


ANKARA ÇIKIŞLI DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU
| 5 GECE 6 GÜN | 
***BATUM KONAKLAMALI***
Ordu • Boztepe • Giresun • Uzungöl • Lustra ve Karaster Yaylası • Rize • Çayeli • Hopa
 Batum • Piazza ve Avrupa Meydanı • Maçka • Of • Ayder Yaylası • Kamilet Vadisi 
Mençuna Şelalesi • Çifte Köprüler• Çamlıhemşin • Çinçiva • Zilkale • Palovit Şelalesi • Badara Yaylası 
Fırtına Deresi • Sümela Manastırı • Sürmene • Trabzon Atatürk Köşkü • Akçaabat • Samsun • Amasya 

BORÇKA - KARAGÖL TURU , KAMİLET VADİSİ MENÇUNA ŞELALESİ TURU  
ÇİNÇİVA KÖYÜ - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ TURU 
BADARA YAYLASI TURU ,  LUSTRA - KARASTER YAYLALARI TURU 

 

1.GÜN | BULUŞMA ve HAREKET :
Akşam Saat 21:00’da Ankara Çıkışlı Doğu Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu için Sıhhiye Sezenler Sokaktaki Atatürk Lisesi önünde buluşma ve hareket.

2.GÜN | TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ - AYASOFYA CAMİ MÜZESİ -  GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI - MAÇKA - ALTINDERE VADİSİ - SÜMELA MANASTIRI - RİZE - OTEL :
Gerekli molalar sonrasında sabah saatlerinde Trabzon'a varış. Restoranda sabah kahvaltımızın alınması ardından ilk durağımız Avrupa ve Batı Rönesans mimarisinin etkilerini taşıyan ve M.K.Atatürk'ün Trabzon ziyaretlerinde ağırlandığı ve daha sonra müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacaktır. ( Tadilat nedeni ile dışardan görülecektir.) Gezimiz sonrasında Dünyada sadece Trabzon’da yapılan Kazzaziye gümüş işçiliğinin tanıtımını izleyip, Trabzon İmparatorluğu krallarından 1. Manuel Komnenos zamanında (1238-1263) kutsal bilgelik kilisesi olarak inşa edilmiş Ayasofya Müzesi olacaktır. Şuan Cami olan yapı ilk olarak Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u fethini takiben ibadete açılmıştır. Ardından Maçka ilçesinde yer alan Altındere Milli Parkı içerisindeki 1250 metre yükseklikte dik bir yamaca inşa edilmiş tarihi Sümela Manastırı'na hareket ediyoruz. Meryem Ana adına kurulan manastırın başlıca bölümleri; Ana kaya kilisesi, birkaç şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ile kutsal ayazma’dır. Gezimiz sonrasında Rize üzerinden otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Restorantımızda alınacak olup tur ücretine dahidir.
Akşam Yemeği: Otelimizde set menü alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Dere Hotel v.b.

3.GÜN | AYDER YAYLASI - ÇAMLIHEMŞİN - ŞENYUVA ( ÇİNÇİVA ) KÖYÜ - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - BADARA YAYLASI - FIRTINA DERESİ - OTEL :
Sabah kahvaltı sonrası Ayder Yaylasına hareket. Kalegon mevki ve Gelin Tülü Şelalesini fotoğrafladıktan sonra Çamlıhemşin'e hareket. Burada bizi bekleyen araçlarımızla bir tarafta yeşilin bin bir tonunu görebileceğimiz bir tarafta da fırtına deresi manzarası eşliğinde, Çinçiva olarak da bilinen Şenyuva Köyü'ne varıyoruz. Dizi ve film çekimlerinde de sıkça tercih edilen yerlerden olan, son yıllarda öne çıkan bu şirin köyde çay molası sonrası bulutların üstünde yer alan ve dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan endemik bitki türleri ile dolu, 1850 metre yükseklikteki Badara Yaylası'na çıkıyoruz. Bu muhteşem yerde vereceğimiz serbest zaman ardından Şimşir Ormanlarını göreceğiz.Türkiye'de Şimşir ağaçlarını orman oluşturduğu hatta ormanın üst tabakasını oluşturabildiği tek yer Karadeniz bölgesi Fırtına Vadisidir. Palovit Şelalesi'ni hayranlıkla fotoğrafladıktan sonra, Doğal sarp bir kaya üzerine inşa edilmiş tarihi Zilkale'yi ziyaret edeceğiz. Ardından Çamlıhemşine tekrar dönüş. Dileyen misafirlerimiz ile Fırtına Vadisi üzerinde zipline ve rafting aktivitelerine katlıyoruz.Ardından otelimize hareket.Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Akşam Yemeği : Otelimizde set menü alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Yayla Turu : Çinçiva Köyü, Zilkale ve Palovit Şelalesi, Badara Yaylası Turu Ücrete Dahildir.
Konaklama : 
 Dere Hotel v.b

4.GÜN |  SARP SINIR KAPISI - BATUM - PİAZZA MEYDANI - MEDEA HEYKELİ - MERKEZ CAMİ - POSEİDON HEYKELİ - ALİ ve NİNO HEYKELİ -  OTEL :
Sabah kahvaltısı ardından Sarp Sınır Kapısı'na hareket. Gürcistan'a giriş işlemleri ardından şehir merkezine hareket. Yol güzergâhında Aziz Andrew'in Aydınlanma Yolu ismi verilen büstünü gördükten sonra Gonio bölgesine doğru ilerliyoruz. Gonio'dan geçerken sağ tarafımızda Gonio (Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz. Bize çok da yabancı olmayan, kaynağı Bayburt'tan gelen Çoruh Nehri'nin üstünden geçip şehir merkezine giriş yapıyoruz. İlk durağımız 1866 yılında yapımı tamamlanan ahşap iç mekanı ile büyüleyici bir görünüme sahip olan Batum Merkez Cami gezimizin ardından muhteşem bir şehir planlaması örneği olan Batum’un en güzel yerlerinden biri ve Avrupa şehir meydanlarını anımsatan Piazza Meydanı'nı geziyoruz. Avrupa Meydanı'nda bulunan, 2007 yılında 1 Milyon Lari’ye yapılan Medea Heykeli'ni,  Şehrin en görkemli heykellerinden birisi olan, hırs ve gücü temsil eden, bir çeşmenin üzerine kurulmuş Poseidon Heykeli'ni ve Tiyatro Meydan'nı geziyoruz. Yemyeşil doğası, kendine hayran bırakan sahil şeridi ile kilometrelerce uzunluğundaki Eski Batum Bulvarı'na ilerliyoruz. Kurban Said’in ünlü romanının kahramanları olan ‘’ Ali ve Nino ‘’ heykelini görüp, Gürcü Prenses Nino ve Azeri Ali’nin hikâyelerini dinledikten sonra otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde. 

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Akşam Yemeği: Esktra olarak düzenlenecek olan Gürcü Gecesi programında değerlendirebilirsiniz.
Konaklama: Intourist Hotel vb. 

GÜRCİSTAN BATUM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA; Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C vatandaşları Gürcistan'a T.C kimlik numarası bulunan YENİ TİP nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi gerekmektedir. Bebekler ve çocuklar dahil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Sınırdan geçiş; yoğunluğa göre 1-2 saat sürebilmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır. Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. (Kullanılan raporlu ilaçlar varsa, raporun yanınızda bulunması gerekir, aksi halde kutu ilaç taşımak ve sınırdan geçirmek yasaktır.)

5.GÜN | BORÇKA - KARAGÖL - KAMİLET VADİSİ - ÇİFTE KÖPRÜLER - MENÇUNA ŞELALESİ - ÇAYKARA - OTEL :
Sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz Karagöl Turu için Borçka'ya hareket. Transfer araçlarımıza geçerek 1500 metrede yer alan cennetten bir köşe Karagöl Tabiat Parkına hareket.1800'lü yıllarda bugünkü Klaskur yaylasının yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önünü kapatması ile oluşmuş olan karagöl , zengin orman örtüsü ve flora çeşitliliği ile oldukça dikkat çekmektedir. Serbest zaman sonrası olup kamp turizmi için İlimizdeki sayılı yerlerdendir. Ayrıca yöre halkı tarafından mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Kamilet Vadisi Mençuna Şelalesi Turu için Arhavi'ye hareket. Transfer araçlarımıza geçere yoğun bitki örtüsüyle kaplı Kamilet Vadisi içerisinde ilk durağımız 18. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen  Çifte Kemer Köprüleri olacaktır. İki köprü  tek gözden oluşmaktadır. Muhteşem manzaralar eşliğinde Mençuna Şelalesi'ne hareket. Şelaleye 1-2 km civarında aracımızdan inerek patika bir yoldan yapacağımız yürüyüşle Şelaleye ulaşıyoruz.Mençuna Şelalesi, bahar aylarında kayaları bile önüne katacak kadar hırçın ve coşkulu, yaz aylarında üstünden süzüldüğü kayalara bir duvak olacak kadar zariftir. 92 metre yükseklikten akan Şelale konuklarını hayran bırakıyor. Vereceğimiz serbest zaman sonrası Çaykara'daki otelimize hareket.Odalarımıza yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Akşam Yemeği : Otelimizde set menü alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Yayla Turu : Kamilet Vadisi Mençuna Şelalesi Turu Ücrete Dahildir.
Konaklama :
Çaykara Park Hotel vb. 

6.GÜN | UZUNGÖL - LUSTRA ve KARASTER YAYLASI -  GİRESUN - ORDU :
Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Çaykara üzerinden Uzungöl’e hareket. Uzungöl’e vardığımızda dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Lustra ve Karaster Yaylaları Turumuza çıkıyoruz. (Yağış ve sis durumuna göre, alternatif olarak Haldizen Yaylaları'na gidilebilir.) Yol boyunca vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte 2400 metre rakımda bulunan yaylada rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüşler esnasında, yayla evlerini görüyor ve yöre insanıyla hoş sohbetlerle yayla kültürüne yakından tanık oluyoruz. Uzungöl’ü en yüksekten kuşbakışı muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra, geri dönüşe geçiyoruz. Göl çevresinde vereceğimiz alışveriş ve yemek molası sonrasında yöreye özgü Çay Fabrikasında çayın işlenişinin tanıtımı ve alışveriş imkanı. Giresun üzerinden Ordu'ya varış. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Akşam Yemeği : Otelimizde set menü alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Kubaliç Hotel v.b

7.GÜN | ORDU - BOZTEPE - SAMSUN -  AMASYA - ÇORUM - ANKARA :
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası teleferik ile Boztepe'ye çıkıp büyüleyici manzara eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Ordu’nun meşhur fındık ve mamülleri için alışveriş imkanı ardından Samsun’a hareket. Samsunda; Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı, Onur Anıtı ve Atatürk'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı Mantika Palas'da açılan Gazi Müzesi ziyaretleri sonrasında serbest zaman. Ardından Şehzadeler Diyarı ve açık hava müzesi niteliğindeki Amasya'ya hareket. Amasya şehir turumuzda;  II. Bayezid Külliyesi, Osmanlı döneminde ruh hastalıklarının müzik ile tedavi edildiği, günümüzde ise müze olan Bimarhane, diğer adıyla Darüşşifa ziyaretleri sonrası, Yeşilırmak kenarına kurulu tarihi Yalı Boyu Amasya Evleri'ni de görüyoruz. Daha sonra Ankara’ya hareket. Çorum’da vereceğimiz leblebi alışverişi molası ve gerekli molalarımız ile birlikte gece saatlerinde Ankara'ya varış.

TUR DETAYI
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir. 
Akşam Yemeği : Mola tesislerinde ekstra olarak alabilirsiniz. 

Hareket Noktaları
Sıhhiye Sezenler Sk. Atatürk Lisesi Önü: 21:00
Milli Kütüphane Önü: 21:05
Aşti Karşısı Metro Durağı Önü : 21:10
Ankamall Karşısı (Em. Müd. Karşısı Üst Geçit Altı ): 21:15
Samsun Yolu Keçiören Köprüsü Altı: 21:20
Samsun Yolu Türk Telekom Önü: 21:25
Çorum Çevreyolu (Leblebi Heykeli Kavşağı): 00:30
Hizmetler
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► Turizm Aracı İle Ulaşım
► Araç İçi Su İkramı
► 1.Gün Restaurantta Sabah Kahvaltısı
► 5 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
► Otellerde Sabah Kahvaltısı (5), Akşam Yemeği (4)
Kamilet Vadisi - Mençuna Şelalesi Turu
Batum Transferi ve Şehir Turu
 Çinçiva Köyü - Zilkale - Palovit Şelalesi Turu
► Badara Yaylası Turu
Ayder Yaylası Giriş Ücretleri
► Seyahat Sigorta Paketi
► Profesyonel Rehberlik Hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

► Tüm Şahsi Harcamalar
► Öğle Yemekleri
► 4. Gündeki Akşam Yemeği
► Borçka Karagöl Turu
► Lustra Karaster Yaylaları Turu
► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
► Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 150 TL )

Fiyat Tablosu

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI
11 Temmuz 2024 Tarihine Kadar Yapılan Kesin Kayıtlarda;
► %20 İndirim ve Kredi Kartlarına 3 Taksit
► Nakit Ödemelerde Ekstra %5 İndirim
► %50'SİNİ ŞİMDİ ÖDEYİN! Kalanı Tur Tarihinden 15 Gün Önce Tamamlayın.

► KOŞULSUZ İPTAL & İADE GARANTİSİ
Tur Tarihinden 15 Gün Öncesine Kadar Koşulsuz İptal Ettirin, İade Alın veya Tarih Değişikliği Yaptırın!

► Belirtilen Tüm İndirimler Fiyatlara Uygulanmıştır.
► %50 ödeme kampanyası afişe fiyatlardan yapılan kayıtlarda geçerli olup, nakit ödemede ekstra %5 İndirim kampanyası geçerli değildir.
► Kampanya seçeneklerinden sadece bir tanesi seçilebilir ve iki kampanya birleştirilemez.
► Kampanya süresi ve kurgusunda meydana gelen değişiklik hakkı Gömü Tur'a aittir.
► 0-2 Yaş çocuk iki yetişkin yanında ücretsiz olup, araçta koltuk verilmemektedir.

ANKARA ÇIKIŞLI KIBRIS TURU
Kalkış - Dönüş Tarihi / Kampanya İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Odada Üçüncü Kişi 0-2 Yaş 3-6 Yaş 7-12 Yaş
19-07-2024 / 25-07-2024

% 20 İndirim

17.488 TL
13.990 TL
22.488 TL
17.990 TL
17.488 TL
13.990 TL
Ücretsiz 7.000 TL 11.000 TL
26-07-2024 / 01-08-2024

% 20 İndirim

17.488 TL
13.990 TL
22.488 TL
17.990 TL
17.488 TL
13.990 TL
Ücretsiz 7.000 TL 11.000 TL
02-08-2024 / 08-08-2024

% 20 İndirim

17.488 TL
13.990 TL
22.488 TL
17.990 TL
17.488 TL
13.990 TL
Ücretsiz 7.000 TL 11.000 TL
09-08-2024 / 15-08-2024

% 20 İndirim

17.488 TL
13.990 TL
22.488 TL
17.990 TL
17.488 TL
13.990 TL
Ücretsiz 7.000 TL 11.000 TL
16-08-2024 / 22-08-2024

% 20 İndirim

17.488 TL
13.990 TL
22.488 TL
17.990 TL
17.488 TL
13.990 TL
Ücretsiz 7.000 TL 11.000 TL
23-08-2024 / 29-08-2024

% 20 İndirim

17.488 TL
13.990 TL
22.488 TL
17.990 TL
17.488 TL
13.990 TL
Ücretsiz 7.000 TL 11.000 TL
30-08-2024 / 05-09-2024

% 20 İndirim

17.488 TL
13.990 TL
22.488 TL
17.990 TL
17.488 TL
13.990 TL
Ücretsiz 7.000 TL 11.000 TL
06-09-2024 / 12-09-2024

% 20 İndirim

17.488 TL
13.990 TL
22.488 TL
17.990 TL
17.488 TL
13.990 TL
Ücretsiz 7.000 TL 11.000 TL
13-09-2024 / 19-09-2024

% 20 İndirim

17.488 TL
13.990 TL
22.488 TL
17.990 TL
17.488 TL
13.990 TL
Ücretsiz 7.000 TL 11.000 TL
20-09-2024 / 26-09-2024

% 20 İndirim

17.488 TL
13.990 TL
22.488 TL
17.990 TL
17.488 TL
13.990 TL
Ücretsiz 7.000 TL 11.000 TL
Genel Şartlar

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''
1-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-17 kişide minibüs ile, 18-31 kişide midibus, 32-50 kişide lüks otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.15 kişi); konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir.
2-) Gömü Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar ve programlarda belirtilen geziler belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle yolların kapalı olması durumunda gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
4-) Program içerisinde verilecek serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir. 
5-) Gömü Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir. 
6-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
7-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Gömü Tur sorumlu değildir.
8-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
9-) Tur iptallerinde ücret iadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Nakit veya havale olarak yapılan ödemeler misafirlere nakit veya havale olarak iade edilir. Kredi kartı olarak yapılan ödemeler misafirlerin işlem yapılan kredi kartına iade edilir.
10-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

17.488 TL Yerine
%20 İndirim İle 13.990 TL / En Düşük Kişi Başı Fiyat
5 Gece 6 Gün