ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU

22 Ocak 2022 30 Ocak 2022
7 Gece 8 Gün
2112.50 $ 1690.00 $ (TL Fiyatı : 16196.27 TL)
x
1. Oda
Yetişkin
Çocuk (0-12 Yaş)
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
3. Çocuk Yaşı
4. Çocuk Yaşı
5. Çocuk Yaşı
2. Oda
Yetişkin
Çocuk (2-11 Yaş)
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Farklı Tarih Seçenekleri
22 Ocak 2022 - 30 Ocak 2022
2112.50 $ 1690.00 $

ANTİK MISIR – NİL NEHRİ – İSKENDERİYE TURU

22 – 30 Ocak 2022 ( 7 Gece 8 Gün )

Nil Nehrinde 5* Gemide Konaklama

THY ile Ankara – Gidiş Dönüş Uçak Biletleri Dahil

Sabah, Öğle ,Akşam Yemekleri , Müze Girişleri ve Ekstra Turlar Dahil

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

1.GÜN :  ANKARA -   İSTANBUL – HURGADA – LUKSOR – KARNAK TAPINAKLARI - GEMİ
Akşam saat  18.40’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşma ve otobüsümüz ile Esenboğa Havalimanı'na hareket. Gerekli bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK2171 sefer sayılı uçuşu ile saat  20:40’da İstanbul’a hareket.Saat  21:50 sularında İstanbul Havalimanı'na varış.Ardından dış hatlar terminaline geçiyoruz.Pasaport işlemleri sonrası THY TK702 sefer sayılı uçuşu ile saat  01.15’da İstanbul’dan Hurgada’ya hareket.Yerel saat ile 02:40’da Hurgada'ya varış.Gerekli pasaport ve bagaj işlemleri ardından transfer aracımza geçerek sabah kahvaltımızı yapmaya gidiyoruz. Ardından karayolu ile Luksor yolcuğumuz başlıyor.Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Karnak Tapınakları ilk gezi noktamız olacak.Ardından Nil Nehri üzerinde sürecek keyfli gezimiz için Gemiye hareket ediyoruz.Kabinlerimize yerleşnme. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.

2.GÜN: HATŞEPSUT TAPINAĞI – KRALLAR VADİSİ - EDFU
Gemide sabah kahvaltı sonrasında Nil Nehrinin batı kıyısında yer alan  ilk kadın Firavuna ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepsut Tapınağı, Memnon Dev Heykelleri ile Krallar Vadisi diğer adı ile Firavunlar Vadisi gezilecektir.Öğlen tekrar gemiye dönüş.Öğle yemeği sonrası Nil Nehri üzerindeki yolculuğumuza başlayarak, Edfu’ya doğru yola hareket. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

3.GÜN : EDFU TAPINAĞI – KOM OMBO TAPINAĞI - ASWAN
Gemide sabah kahvaltı sonrasında Nil Nehri kıyısında kurulmuş, Mısır mitolojisindeki şahin başlı tanrı Horus'a ithafen inşa edilmiş ,Karnak Tapınağı'ndan sonraki en büyük ve günümüze kadar en iyi muhafaza edilmiş olan Edfu Tapınağı gezilecektir.Öğleden sonra muhteşem manzaralar eşliğinde Nil Nehri üzerindeki gezintimiz devam edecektir.İki rakip Tanrıya adanmış ( Horus ve Sobek ) antik tıp merkezi Kom Ombo Tapınağı gezilecektir. Yolculuğumuz Nil Nehri üzerinden Aswan’a doğru devam edecektir. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.

4.GÜN :  ASWAN  - ABU SIMBEL TAPINAĞI – ASWAN BARAJI 
Gemide erken sabah kahvaltı sonrası Unesco Dünya Kültür Miras listesinde yer alan Abu Simbel Tapınağına hareket. Antik Mısırın gizemini en iyi yansıtan tapınaklardan olan Abu Simbel, II. Ramses ve karısı Nefartari için inşa edilen 2 ana tapınaktan oluşuyor.Gezimiz ardından Aswan’a dönüş.Nil Nehrinin en büyük barajı Aswan Barajı da gezip gemiye dönüş.Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.

5.GÜN :  ASWAN – PHILAE TAPINAĞI – NUBİAN KÖYÜ – KAHİRE  
Gemide sabah kahvaltı sonrasında Eski Assuan barajının yapımıyla 20.yüzyılın başlarında oluşan baraj gölünün altında kalmadan önce yeri değiştirilerek kurtarılan Philae Tapınağı gezilecektir. Ardından Afrika'dan göçenlerin yaşadığı , rengarenk evleri çok farklı ve ilginç bir olan Nubian Köyü geziyoruz.Restoranda alınacak öğle yemeği ardından Kahire iç hat uçuşu için Aswan Havalimanı'na hareket. Kahire’ye varışımız ardından Restoranda akşam yemeğimizi alıp , otelimize geçiyoruz.Konaklama Kahire’deki otelimizde.

6.GÜN :  GİZA PİRAMİTLERİ ve SFENKSİ  – MISIR MÜZESİ - KAHİRE KALESİ – HAN EL HALİLİ ÇARŞISI - OTEL
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Dünya'nın 7 harikasından biri olan ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Giza Piramitlerini (Keops, Kefren ve Mikerinos) geziyoruz.Ardından Antik Mısır mitolojisinin önemli simgelerinden büyük Gize Sfenksi gezilecektir. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Antik Mısır uygarlığının en görkemli koleksiyonunu barındıran Mısır Müzesini ziyaret ediyoruz.Ardından Kahire Kalesine çıkıyoruz.Kale yapımına 12. yüzyılda Eyyubi hanedanının kurucusu Selahaddin Eyyubi tarafından başlanmış ve Osmanlı Devleti döneminde bitirilmiştir.Kale İçerisinde şehrin önemli müzeleri ve en meşhur camilerinden Mehmet Ali Paşa Cami görülecektir.Daha sonra Kahire’nin en büyük tarihi çarşısı olan Han El-Halili Çarşısında alışveriş için serbest zaman verilecektir.Restoranda alacağımız Akşam yemeği sonrasında otelimize hareket.Konaklama Kahire’deki otelimizde.

7.GÜN : İSKENDERİYE – MONTAZAH PARKI ve SARAYI – İSKENDERİYE KÜTÜPHANESİ - KAYITBAY KALESİ – DENİZ FENERİ – KAHİRE - İSTANBUL 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Büyük İskender’in adıyla ölümsüzleştirdiği Mısır’ın ikinci büyük kenti İskenderi’ye hareket.İskenderiye ; Kleopatra’nın büyüsü, Akdeniz’in mavisi ve çölün sapsarı sıcaklığıyla buluştuğu bir turizm şehridir.Şehir turumuzda ;  İskenderiye Kütüphanesi, Deniz Feneri , Kayıtbay Kalesi ve Montaza Sarayı gezilecektir.Öğle yemeğimizi aldıktan sonra akşamüzeri Kahire Havalimanı'na hareket.Gerekli pasaport bilet ve bagaj ve işlemlerinin ardından THY TK695 sefer sayılı uçuşuyla yerel saat ile 21:25’de İstanbul’a hareket.Saat 00:45’de İstanbul Havalimanı'na  varış ve pasaport işlemlerinden sonra iç hatlar terminaline geçiyoruz. 

8.GÜN :  İSTANBUL - ANKARA 
Saat 02.00 THY TK 2192 sefer sayılı uçuşuyla  İstanbul’dan  Ankara’ya hareket,Saat 03.05’de Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj işlemleri ardından bizi bekleyen transfer otobüsümüze geçerek Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önüne hareket.Gezimizin sonu.

MISIR ÜLKE GİRİŞ ŞARTLARI
Mısır'a giriş yapmak isteyen yolcularımızın ülkeye girişten en az 14 gün önce iki doz aşılandıklarını kanıtlayan "AŞI BELGESİ" sunmalıdırlar.Sinovac, BioNTech ve AstraZeneca aşılarının hepsi geçerlidir. 

Aşı olmayan yolcularımız seyahatten en az 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu sunmalıdır.

Mısır’dan ülkemize dönüşte girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecektir.Bu test aşılı/aşısız tüm yolculardan istenecektir.Bu hizmetten doğan ücret yolcuya aittir.
( Güncel değişiklikler tur tarihinden önce yine siz değerli misafirlerimiz ile paylaşılacaktır.)

Pasaport geçerlilik süresinin tur bitiş tarihi itibarı ile 6 ay daha geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

THY ile Ankara  / İstanbul / Hurgada ve Kahire / İstanbul / Ankara gidiş dönüş Uçak Bileti
Esenboğa Havalimanı Gidiş-Dönüş Transferi
Mısır Havayolları ile Aswan-Kahire İç Hat Uçuşu
Otel / Alan / Otel Tranferleri
Tüm Havalimanı Vergileri
4 Gece Nil Nehri’nde 5* Lüks Gemide Konaklama
2 Gece Kahire’de 5* Otelde Konaklama
(7) Sabah Kahvaltısı , (7) Öğle Yemeği , (6) Akşam Yemeği 
Programda Belirtilen Tüm Müze Giriş Ücretleri
Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi
Türkçe Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt dışı Çıkış Harcı ( 50 TL)
Yemeklerde Alınan Tüm Alkollü ve Alkolsüz İçecekler
7.Gün Akşam Yemeği
Vize Servis Ücretleri ( Umuma mahsur bordo pasaportlar için )  YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK
45 Yaş üstü misafirlerimiz Mısır Havalimanı'nda 25 $ ücret ödeyerek sınırdan vize alacaklardır.
45 Yaş altı misafirlerimizin Acentemize gerekli evraklar getirildiği taktirde 60 $ karşılığında Mısır Büyükelçiliğinden vizeleri alınacaktır.
Bahşişler ( Mısır turlarında; tur liderimiz grup adına yerel rehber, kaptan, otel vb kişilere dağıtılmak üzere, gezi başında kişi başı 30 $ toplamaktadır / katılım zorunludur)
Seyahat Sağlık Sigorta Kapsamı 70 Yaşına kadar olan misafirlerimiz için geçerlidir..
70 üstü misafirlerimiz için sürprim uygulaması vardır. (71-75 Yaş arası 20 $ ,76-80 Yaş arası 40 $ ,81+ 60 $) 

ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU
Kalkış - Dönüş Tarihi / Kampanya İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Odada Üçüncü Kişi 0-2 Yaş 3-12 Yaş
22-01-2022 / 30-01-2022

% 20 İndirim

2112.50 $
1690.00 $
2562.50 $
2050.00 $
2062.50 $
1650.00 $
Ücretsiz 1600.00 $
ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU
ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU
ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU
ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU
ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU
ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU
ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU
ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU
ANTİK MISIR NİL NEHRİ İSKENDERİYE TURU
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önü: 18:40
Gömü Tur
Necatibey Cad. No: 21/9 (Kerem Han) KIZILAY / ANKARA
0850 346 46 68
FAKS: 0 312 230 54 43
info@gomutur.com
Gomutur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Gömü Turizm Seyahat ve Tanıtım Ltd Şti.'ne aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Gomutur.com sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.