ATİNA SELANİK METEORA SAKIZ ADASI TURU

4 GECE 5 GÜN | Tüm Tarihleri Göster
GRUPLARA ÖZEL İNDİRİM !
FİYATI SORUNUZ
 • 3* ve 4* Otellerde Konaklama3* ve 4* Otellerde Konaklama
 • Ankara HareketliAnkara Hareketli
 • Araç İçi İkramlarAraç İçi İkramlar
 • Ekstra Turlar DahilEkstra Turlar Dahil
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısıİlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Lüks Araçlar İle UlaşımLüks Araçlar İle Ulaşım
 • Oda KahvaltıOda Kahvaltı
 • Profesyonel Türkçe RehberlikProfesyonel Türkçe Rehberlik
REZERVASYON YAP
PROGRAMI YAZDIR

YUNANİSTAN TURU

'' KAVALA - SELANİK - ATİNA - METEORA - SAKIZ ADASI ''

ANKARA’DAN OTOBÜS İLE GİDİŞ - GEMİ İLE DÖNÜŞ

 ( 4 GECE 5 GÜNDÜZ )

 

 3* ve 4* OTELLERDE KONAKLAMA | 5 ADET SABAH KAHVALTISI

 TÜRKÇE REHBERLİK | LÜKS OTOBÜS İLE ULAŞIM | TUR SÜRESİNCE ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

TÜM GÜNDÜZ TURLARI DAHİL | YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK

1.GÜN | ANKARA - İSTANBUL – TEKİRDAĞ - İPSALA SINIR KAPISI :

Saat 17:00'da Milli Kütüphane Otobüs (Metro) Durakları önünden hareketle, İstanbul, Silivri, Keşan kara yolunu takip ederek İpsala Sınır Kapısı’na hareket.


2.GÜN | İPSALA - GÜMİLCİNE - İSKEÇE - KAVALA – SELANİK :

Gerekli molalarla İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Gümilcine yolunu takip ederek Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri olan İskeçe’ye varıyoruz. İskeçe'de otobüs ile yapacağımız panoramik turumuzda; Plateia Kendriki Meydanı, Saat Kulesi, Hagia Sofia Church (Ayasofya Kilisesi) göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra İskeçe Kavala arasında alacağımız kahvaltı sonrasında Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turumuzda; Bizans Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli, Pargalı İbrahim Paşa Camii (Saint Nicolas Kilisesi ), İmarethane, Su Kemerleri, Kıbrıs Caddesi, Belediye Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Meşhur Kavala kurabiyesi alış verişimizi yaptıktan sonra Selanik’e hareket. Selanik’e varışımıza takiben Ulu Önder Atatürk’ün Evini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında panoramik şehir turumuzda; Selanik Kalesi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, E.Venezelo ile P.konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles ve Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama SELANİK’de.


3.GÜN | SELANİK – KALAMBAKA - METEORA - ATİNA :

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Atina yolculuğumuza başlıyoruz.İlk durağımız Yunanistan`ın Kapadokya`sı Meteora. Litohoro, dağın eteklerinde yarım saatlik bir yürüyüşten sonra direk Meteora’ya varış. Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı ya daha yakın, dünyevi konulara ise daha uzak olmak amacıyla bu manastırları yapmışlar. Bir diğer sebep ise, keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı egemenliğinden korumak amacıyla bu bölgeye kaçmalarıymış. Her bir manastır 300 m. kadar yükseklikteki kayaların üzerine yapılmıştır. Tur bitimi sonrası şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası Atina’ya hareket.Gerekli molalarımız sonrasında Atina’ya varış ve otelimize yerleşme.Konaklama Atina’daki otelimizde. 


4.GÜN | CORİNTH KANALI – AKROPOLİS – MEÇHUL ASKER ANITI – OLİMPİYAT STADI – OTEL :

Sabah kahvaltı sonrası Dünya da elle yapılmış tek kanal olan Corinth Kanalı’nı görmeye gidiyoruz.Ardından tekrar Atina’ya dönüyoruz.Şehir turuna başlıyoruz ; Akropolis tepesine hareket .Burada Athena Nike Tapınağı, Parthenon, Erekhtheion ve Propylaion’u ziyaret sonrası Syntagma Meydanı’na gidiyoruz.Yunan Parlamento Binası ve Meçhul Asker Anıtı’nı fotoğraflıyoruz. Daha sonra Omonia Meydanı,ilk olimpiyat stadı görülecek yerler arasındadır.Ardından otelimize hareket.Dileyen misafirlerimiz ile akşam yemeğimizi ekstra olarak düzenlenecek YÖRESEL MÜZİKLİ TAVERNA GECESİ’nde alıyoruz.Konaklama Atina’daki otelimizde.


5.GÜN | EVİA ( EĞRİBOZ ADASI ) - PİRE - SAKIZ ADASI :

Sabah kahvaltı sonrası Ardından Evia’ya hareket. Yunanistan’ın Akdeniz’de Girit’ten sonraki en büyük ikinci adası olan Evia Adası, Türkiye’de Eğriboz Adası olarak da bilinmektedir.Panoramik şehir turumuz da ; Belediye Binası, Roma döneminden kalma Su Kemeri, Emirzade Türk Camii, tarihi Tren Garı, Bizans döneminden kalma St. Nicholas Kilisesi ve yerel halk ile turistlerin uğrak bölgesi olan Kordon Boyu görülecek yerler arasında bulunuyor.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Pire limanına hareket.Gerekli pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Gemiye yerleşiyoruz.Saat 20.00 ‘da Sakız Adasına (Chios) hareket.(Gemide; restoran ,lobi,bar,alışveriş dükkanları bulunmaktadır.) Dileyen misafirlerimiz açık güverteye çıkarak eşsiz manzaranın keyfini çıkartabilirler.Geceleme Gemi’de. ( ATS koltuklarda yapılacaktır.)


6.GÜN | SAKIZ ADASI – MESTA KÖYÜ – ÇEŞME – ANKARA :

Sabah saatlerinde sakız Adasına ( chios ) varış.Restoranda kahvaltımızın alınması sonrasında Mastichoria Sakız ağaçlarının bulunduğu bölgeye hareket.Armolia, El seramikleriyle ünlü köy de Seramik alış-verişi, Pyrgi,Geometrik desenleriyle ünlü köy Pyrgi köyünde kahve molası veriyoruz.Mesta - Antik ortaçağ köyünü ziyaret edip limana dönüş.Şehir merkezinde serbest zaman ardından akşam üstü feribot iskelesine hareket.Feribotumuza geçerek Çeşme’ye hareket.Ardından Çeşme’ye varış. Ankara’ya hareket.Gerekli molalar ile birlikte sabah saatlerinde Ankara’ya varış.


ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI
31 Temmuz 2019 Tarihine Kadar Kesin Yapılan Kayıtlarda;

► Peşin Ödemlerde Kişi Başı 100 EURO Ön Ödeme Yapan Misafirlerimize % 20 İNDİRİM Uygulanır.

► Kredi Kartı İle Taksitli Ödemlerde Kişi Başı % 10 İNDİRİM + 6 TAKSİT Uygulanır.

 Belirtilen Tüm İndirimler Fiyatlara Uygulanmıştır.

► İndirim Seçeneklerinden Sadece Bir Tanesi Seçilebilir ve İki İndirim Birleştirilemez.

► 100 EURO Ön Ödeme Yaparak Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin Kalan Bakiyelerini Tur Tarihinden 30 Gün Öncesinde Kapatmaları Gerekmektedir.

► Vize Başvurusu Yapacak Misafirlerimizin Tur Tarihinden 45 Gün Önce Kalan Bakiyelerini Kapatmaları Gerekmektedir.
► Çocuk İndirimleri ve Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir.

► Taksit Kampanyası Geçerli Olan Kredi Kartları;

Axess | Card Finans | Maximum | Combo | World | Bonus | Paraf


                               !!! İNDİRİMLİ FİYAT KONTENJANIMIZ HER TARİH İÇİN SINIRLI SAYIDADIR !!! 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► Lüks Otobüs İle Ulaşım
► Tur Süresince Araç İçi İkramlar ( Su, Çay, Nescafe, Meşrubat )
► İlk Gün Restoranda Sabah Kahvaltısı
► 1 Gece Selanik'te 3* yada 4* Otelde kahvaltı dahil Konaklama
► 2 Gece Atina'da 3* yada 4* Otelde kahvaltı dahil Konaklama
► Toplam (5) Sabah Kahvaltısı 
► Programda Belirtilen Şehir Turları
ATİNA - SAKIZ ARASI GEMİ BİLETİ ( Ats koltuk için geçerlidir )
► Tüm Otel Konaklama Vergileri
► Şehir Giriş Ücretleri
► Kapı Geçiş Ücretleri
► Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
► Bazı Şehirlerde Yerel Rehberlik Hizmetleri
► Yurtdışı Seyahat Sigorta Paketi 
( 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz İçin Sigorta Tarafından Sür Prim Uygulaması Olup Kişi Başı 15 € Tur Ücretine İlave Edilecektir. )
( 80 Yaş Üstü Misafirlerimiz Sigorta Kapsamı dışı kaldığı için Sigorta Yapılamamaktadır. )


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
► Öğle ve Akşam Yemekleri
► Yemeklerde Alınan İçecekler
► Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL )
► Schgen vize işlem Ücreti (130 €)


 • 17:00
  Milli Kütüphane Otobüs Durakları Önü
 • 17:05
  Söğütözü Armada Önü
 • 17:10
  Bilkent Köprüsü Altı
 • 17:15
  Ümitköy Etimesgut Girişi Otobüs Durakları ( Üst Geçit Altı )
 • 17:25
  İstanbul Giyim Dünyası Önü
  Dönüş Güzergahında Misafirlerimiz; Yeni Yapılan Üst Geçit İle Giyim Dünyası'na Geçebilir veya Şaşmaz Shell Benzinlik'te İnebilirler.
 • 17:35
  Eryaman Optimum Avm Karşısı
 • 23:00
  İstanbul Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 00:00
  İstanbul Şişli 4.Levent Metro Durağı Önü ( İstanbul Sapphire Karşısı )
GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''
1-) Otobüs İle ulaşımlı turlarda minimum 30 kişi katılım ve üstü olması durumunda turumuz otobüs ile gerçekleşecek olup, katılım sayısının 30 kişinin altında kalması durumunda önceden haber vermek kaydıyla kişi sayısına uygun özel dizayn araçlarımız ile turlarımız gerçekleştirilecektir. Turun acentamız tarafımızdan İptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 7 gün öncesidir ve tur başka bir tarihe ertelenebilir.
2-) Gömü Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3-) Gömü Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir. 
4-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
5-) Turun acentamız tarafından mücbir sebepler dışında iptali durumunda vize acentamız tarafından alınmış ise ücreti iade edilir. Aksi durumlarda vize ücreti iadesi yapılmaz.
6-) Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
7-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
8-) Gömü Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Gömü Turun hiç bir sorumluluğu yoktur. Gömü Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Gömü Tur'un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
9-) T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gömü Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
10-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Gömü Tur sorumlu değildir.
11-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
12-) Tur başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar kesin kayıt yaptırdığınız turu koşulsuz iptal edebilir veya tarih değişikliği yapabilirsiniz. Tur başlangıç tarihinden 30 günden az süre kalan iptallerde ücret iadesi yapılmaz. 
13-) Tur iptallerinde ücret İadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Döviz olarak yapılan ödemeler döviz cinsinden, TL olarak yapılan ödemeler TL cinsinden ödeme şekillerine göre iade edilir. Ücret iadelerinde kur farkı talep edilemez.
14-) Tarih değişikliği talebi misafirlerin istedikleri tur tarihinin müsait olması durumunda gerçekleşecek olup, koltuk numarası ise müsaitlik durumuna göre verilmektedir. Bir önceki kayıt alınan turdaki koltuk numarası ile tarih değişikliği yapılan turda aynı koltuk numarası garantisi verilememektedir.
15-) Seyahat sigorta poliçesi tur başlangıç tarihinden otuz (30) gün öncesinde kesilerek tur esnasında misafire teslim edilir. Seyahat sigortası kapsamında olacak tur iptal talepleri ile ilgili maddeler paket tur sözleşmesinde belirtilmiştir. Seyahat sigortası kapsamında talep edilecek ücret iadelerinde işlem süresi; talep tarihinden itibaren minimum iki (2) ay içerisinde sonuçlanır. Ücret iadesinin onaylanması durumunda iadeler misafirlerin kendi isimlerine olan banka hesap numaralarına ilgili sigorta şirketi tarafından yatırılır.
16-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

YORUMLAR

Adınız:
E-posta:
Mesajınız: