ELIT İSPANYA VE ENDÜLÜS TURU

ELIT İSPANYA VE ENDÜLÜS TURU
ELIT İSPANYA VE ENDÜLÜS TURU
ELIT İSPANYA VE ENDÜLÜS TURU
ELIT İSPANYA VE ENDÜLÜS TURU
ELIT İSPANYA VE ENDÜLÜS TURU
ELIT İSPANYA VE ENDÜLÜS TURU
ELIT İSPANYA VE ENDÜLÜS TURU
ELIT İSPANYA VE ENDÜLÜS TURU
5 Gece 6 Gün

İSPANYA VE ENDÜLÜS
Tüm geziler dahil, ekstra tur ödemesi yok!  
Gittiğiniz ülkede görmeniz gereken şehirler için ücret ödemeyin..!   

1. Gün İSTANBUL - MADRİD
İstanbul yeni havalimanı  gidiş terminali  saat 04.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1857 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.05’de İspanya’nın başkenti Madrid’e hareket.  Saat 10:30 da Madrid varışımızın ardından pasaport,bagaj işlemleri sonrası Madrid şehir turumuza başlıyoruz. Madrid’in sembolü haline gelen ayı ve kocayemiş ağacı heykeline ev sahipliği yapan şehrin en hareketli meydanı Puerta del Sol, geçmişte ölüm cezasına çarptırılan suçluların idam edildiği, taç giyme törenleri ve boğa güreşi gösterilerine ev sahipliği yapan Madrid’in ünlü tarihi meydanı Plaza Mayor,  geleneksel bir pazarın aksine taze hazırlanmış tapaslar, jambonlar, zeytin, fırın ürünleri ve çeşitli lezzetleri içinde barındıran 30 dan fazla farklı satıcının oluşturduğu oldukça canlı ve kalabalık gurme pazarı  El Mercado San Miguel, ünlü İspanyol yazar Cervantes adına yaptılılmış olup yazarın en büyük yaratıcısı olduğu hikayenin kahramanlarından olan Don kişot ve Sancho Panza’nın bronz heykelleryle ünlü ayrıca meydanın en büyük simgesi 26 katlı Edificio Espana binasın bulunduğu Plaza  De Espana gezildikten sonra otelimişze yerleşme,serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün MADRİD – CORDOBA - SEVİLLA
Sabah kahvaltısından sonra Cordoba ya hareket. Geçmişte farklı din ve kültürlerin mücadele verdiği bugün ise mistik atmosferi ve eşsiz harmonisi ile ziyaretçilerini adeta başka bir dünyaya davet eden Cordoba  şehir turumuzda 786 yılında inşa edilmiş olup , tuğla ve taştan yapılmış, kırmızı beyaz renkteki kemerleri ile oldukça etkileyici ihtişamlı, o kadar geniş ki sanki ucu bucağı yok gibi olan cami  UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer Cordoba Camii Romalılar tarafından milattan önce 1. yüzyılın başlarında  Guadalquivir Nehri üzerinde inşa edilmiş Roma Köprüsü (Puente Romano), rengarenk çiçeklerle bezeli muazzam bir görünüme sahip Eski Şehir Caddesi (Calleja de las Flores) gezilecek yerler arasında. Tur bitimi serbest zaman.. Cordıbadan sonraki durağımız Endülüs özerk bölgesinin sanat, kültür ve ekonomi merkezi Sevilla.  Guadalquivir Nehri’ndeki trafiği kontrol etmek için yapılmış Torre del Oro kulesi. Yapımına 1181 yılında başlanan, Vatikan ve Londra’daki Saint Paul kilisesinden sonra dünyanın 3. Büyük katedrali ve aynı zamanda en dünyanın  büyük gotik katedrali olan Sevilla Katedrali, İspanyol krallarının yaklaşık 700 yılboyunca yaşadığı Unesco  Dünya Mirası listesinde bulunan Sevilla’nın en önemli yapısı Alcazar Sarayı, İslam-Hristiyan karışımı bir mimariye sahip, çinileriyle kabartmalarıyla süslenmiş olan duvarlarından gözlerinizi alamayacağınız,  ay şeklinde mimarisi, geniş meydanı ve önünde bulunan parkı ile Sevilla’nın en önemli yerlerinden Plaza de Espana, 13.yüzyıl eseri Altın kule, , mantara benzeyen dünyanın en büyük ahşaptan yapılmış yapısı olan ve  şehrin en kalabalık yerlerinden.Metropol Parasol ile Sevilla gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zaman. Otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

3. Gün SEVİLLA – CADIZ – RONDA - MALAGA
Sabah kahvaltı sonrası 3100 yıllık yerleşimi olduğu düşünülen Batı Avrupa’nın en eski şehri Cadiz’e hareket ediyoruz. 18. yüzyılın İspanyol Barok ve Neoklasik tarzlarını örnekleyen Yeni Katedral(dışardan), kentin 18. yüzyıldaki ticari öneminin kanıtı olan gözetleme kuleleriyle tanınır. Kasabada toplam 129 gözetleme kulesi var ve deniz seviyesinden 45 metre yükseklikteki kıyı şeridi boyunca harika Atlantik Okyanusu manzarası sunan Torre Tavira kulesi, Tüm şehrin en işlek yerlerinden San Juan de Dios Meydanı gezildikten sonra kısa bir yolculukla  yüksek bir kayalık vadi üzerine kurulu farklı mimarisi, tarihi şehir bölgesi, köprüleri ve kendi özgü kültürüyle  ziyaretçileri büyüleyen Ronda’dayız.Beyaz badanalı uçurumun kenarına yapılmış evleri, derin kanyonu ve içerisinde uçuşan kuşları görüp de etkilenmemek mümkün değil. Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşıp, köprülerin üzerinden geçerken bütün bu tarihi doku sizi büyüleyecek ve uzun yıllar hafızanızdan silinmeyecek. 1784 yılında inşa edilmiş boğa güreşi arenası Plaza de Toros, Alışveriş ve yürüyüş yapabileceğiniz ana cadde Calle la Bola (Carretera Espinel), 1793 yılında inşa edilen uçurumlar üzerine kurulu iki yakayı birbirine bağlı Puento Nuevo (Yeni Köprü), şehrin diğer iki görülmesi gereken güzel köprüsü. Puento Romano, Puento Viejo görülecek önemli yapılar arasında. Ronda turmuzu bitiminde Malaga’ya hareket. Otelimize yerleşme.Konaklama otelimizde. 

4. Gün MALAGA – GRANADA
Sabah kahvaltı sonrası İspanya’nın Akdeniz ruhunu en çok hissettiren, adı Picasso’yla özdeşleşen Malaga’yı  tüm güzellikleriyle keşfediyoruz. Malaga kentinin ve Akdeniz’in muhteşem manzarasını izleyebileceğiniz Gibralfaro Kalesi, Dış kısmı Barok, iç kısmı ise Rönesans stilli  Malaga Katedrali, şehir kültürünü tanımak isteyen gezginlerin uğrak yeri Larios Caddesi, zarif  demir ve cam gölgelik, mudejar kemerleri, muhteşem bir vitray pencereleri olan yerel halkın taze meyve ve sebzeler için tercih ettiği pazar olan Mercado Central de Atarazanas,Malaga’nın atmosferini ve tarihini yaşamak için harika bir yer olan Malaga Limanı,mavi bayrak ödüllü “Güneş Sahili” adıyla ünlenen Malaga’nın toplam 15 kilometre uzunluğundaki plajları görüldükten sonra Malaga’dan ayrılıyor ve İspanyol Emevilerine uzun yıllar başkentlik yapmış, Arap mimarisinin yarattığı cazibe, farklı dokulara sahip ilginç mahallelleriyle Granada’yız. Etkileyici resimleri ve freskleri ile öne çıkan Granada Katedrali, geçmişten günümüze kadar çingenelerin yaşadığı, mağara evleri ile meşhur Sacromonte mahallesi, Carmenes isimli yüksek duvarlı ve içinde asmadan, nara çeşitli meyve ağaçlarının yer aldığı, ortasında avlu olan sevimli beyaz evler ve küçük küçük meydanlarla dolu Granada içinde bambaşka bir dünya Albaicin,Arap esintilerini en net görebileceğiniz baharat, hediyelik eşya, bitki çayları, takı, giyim dükkanlarının bulunduğu La Alcaiceria (Arap Baharat Pazarı), en popüler El Hamra manzara noktası El Balcon De San Nicolas, Sadece Granada’nın değil aynı zamanda tüm Endülüs’ün göz bebeği, saray, kale ve büyüleyici bahçelerden oluşan muhteşem bir kompleks El Hamra, ile gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde. 

5. Gün GRANADA – TOLEDO – MADRİD
Sabah kahvaltı sonrası hareketle Madrid yolumuz üzerindeki önemli durağımız İspanya'nın görkemli yapılarıyla büyüleyen kenti Toledo. Tarih boyunca Müslümanlara, Yahudilere ve Hristiyanlara ev sahipliği yapmış sarı taşlı evleri, daracık labirent sokakları ile tarih kokan Unesco Dünya Kültür Mirası Listesindeki İspanya’nın en güzel Orta Çağ kentlerinden Toledo yu  geziyoruz. Gotik mimarinin başyapıtı olarak kabul edilen Toledo Karedrali, Toledo’nun eski ve yeni yerleşim yerlerini birbirinden ayıran Tajo Nehri, Eski Bisagra Kapısı, 5 kemerli mimari yapısıyla dikkat çeken üzerinden tüm şehir manzarasını gözlemlemenin mümkün olduğu San Marti Köprüsü, şehrin en merkezi noktası sayılan Zocodover Meydanı geziyor ve 70 km uzaklıktaki Madrid’e akşam üstü saatlerde varış. Serbest zaman. Otelimize yerleşme.Konaklama otelimizde. 

6. Gün ISTANBUL MADRİD
Sabah kahvaltıdan sonra Madrid’ deki son günümüzde Madrid’in turistik ikonlarından birini oluşturan yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki granit giriş kapısıyla dikkat çeken   cephesi heykeller, başlıklar ve dekoratif kabartmalarla süslenmiş Puerta de Alcala, yaklaşık yüz yıl önce halka açılan, Madridlilerin nefes almak, dinlenmek, zaman geçirmek için toplandığı 130 hektarlık yeşil alan sahip adımınızı attığınız anda sokak müzisyenlerinin tınıları ve huzurlu görüntüsü sizi içine alacak muhteşem Retiro Park, adını Roma doğa tanrıçası Kibele’den alan neoklasik heykelleri ve çeşmesiyle ünlü Plaza De Cibeles (Kibele Meydanı), en tepesinde kanatlı zaferi temsil eden günümüzde Madrid şehrinin simgesi haline gelmiş olan heykelle donaltılmış Metropolis Binası görüldükten sonra havalimanına hareket. Paasaport bilet, bagaj işelmeri sonusunda THY TK 1860 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:30 İstanbul’a varış. 

ÖNEMLİ NOT: Otellerdeki şehir vergileri, ören müze girişleri, local rehberlik ücreti 
toplam 95 € tur esnasında rehbere ödenecektir.

Hareket Noktaları
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Tarminali: 04:00
Hizmetler
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► Türk Havayolları ile İstanbul Madrid – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
► Havalimanı vergileri
► Alan/otel /alan transferleri
► Toplam 5 gece oda kahvaltı konaklamalar
► Programda belirtilen şehir turları
► Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
► Türkçe tur liderliği 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

► Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır)
► Vize ücreti ve hizmet bedeli
► Covid 19 kapsamlı Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (30 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz)
► Kişisel harcamalar    
► Öğle ve akşam yemekleri 
► Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri 

Fiyat Tablosu
ANKARA ÇIKIŞLI KIBRIS TURU
Kalkış - Dönüş Tarihi / Kampanya İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Odada Üçüncü Kişi - Yaş - Yaş
10-07-2024 / 15-07-2024

1.025 € 1.325 € 1.025 € Ücretsiz Ücretsiz
27-09-2024 / 02-10-2024

995 € 1.295 € 995 € Ücretsiz Ücretsiz
11-11-2024 / 16-11-2024

935 € 1.235 € 935 € Ücretsiz Ücretsiz
Genel Şartlar

İPTAL ŞARTLARI
► Genel şartlar ‘Tur Broşürü'nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.
► Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur satış temsilciniz ya da acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
► Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
► Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda GÖMÜ Turizm misafirleri GÖMÜ Turizm sorumluluğundadır.
► Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
► Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
► Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
► Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
► GÖMÜ Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
► Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MNG Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
► GÖMÜ Turizm; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
► Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
► 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
► Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
► 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
► Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MNG Turizm sorumlu tutulamaz.
► Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
► Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.
► Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
► Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Gerekli evraklar listesini satış temsilcisinden talep edebilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için bu turda vize uygulanmamaktadır. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 

5 Gece 6 Gün