İNGİLTERE GALLER İSKOÇYA TURU - THY İLE ANKARA HAREKETLİ

7 GECE 8 GÜN | Tüm Tarihleri Göster
THY ile ANKARA HAREKETLİ
1.755,00 EUR
'dan başlayan fiyatlarla
%10 İNDİRİM veya KREDİ KARTINA 6 TAKSİT İMKANI
  • Ankara HareketliAnkara Hareketli
  • Ekstra Turlar DahilEkstra Turlar Dahil
  • Havalimanı TransferleriHavalimanı Transferleri
  • Oda KahvaltıOda Kahvaltı
  • Profesyonel Refakat HizmetleriProfesyonel Refakat Hizmetleri
  • Seyahat Sigorta PaketiSeyahat Sigorta Paketi
  • Tekne Turu DahilTekne Turu Dahil
  • THY İle UlaşımTHY İle Ulaşım
REZERVASYON YAP
PROGRAMI YAZDIR

İNGİLTERE - GALLER - İSKOÇYA

01 – 08 TEMMUZ 2019  ( 8 Gün – 7 Gece )

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ ile ANKARA GİDİŞ - DÖNÜŞ

EKSTRA TURLAR DAHİL

1.GÜN | ANKARA – ISTANBUL (SABİHA GÖKÇEN)- LONDRA :

Saat 03:25’de Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşma ve Havalimanına hareket.Gerekli bilet ve bagaj İşlemlerden sonra Türk Havayolları’na ait TK 7241 sayılı uçağı ile saat 06:25’de İstanbul’a hareket. Saat 07:35’de İstanbul’a varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 1963 sefer sayılı uçağıyla saat 08:40’da Londra’ya hareket ediyoruz.Keyifli bir yolculuk sonrası saat 10.50’de Londra’ya varış.Giriş işlemlerinden ardından otobüsümüze geçerek Londra şehrini tanıtan geniş kapsamlı bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Big Ben, Westminster Abbey, Piccadilly, Trafalgar Meydanı, Buckingham Sarayı, Downing Street, Thread Needle Street, St. Paul Katedrali, the Tower of London, Oxford Caddesi, Hyde Park, Regent’s göreceğimiz yerlerden bazıları.Daha sonra otelimize hareket.Odalarımıza yerleşme.Geceleme otelimizde.


2.GÜN | TAM GÜN LONDRA KÜLTÜR TURU :

Sabah erken kahvaltı sonrası Metro yada otobüs kullanılarak yapılacak bu turda Londra’nın tarihi ve turistik yerleri görülecektir. Londra’nın kalbi sayılan Trafalgar Square görülecek ve İngiltere’nin en önemli sanat merkezi sayılan National Gallery gezilecektir. Dünyanın tüm ünlü ve başarılı ressamlarının orjinal tabloları ve daha bir çok tanınmış eser burada sergilenmektedir. (Giriş ücretsizdir.) Öğleden sonra eşsiz yapılarıyla ünlü tarihi Covent Garden bölgesi ve ünlü mağaza Harolds'ı görecek ve dünyanın en büyük dönme dolabı London Eye‘a bineceğiz. (Giriş ücreti yolculara aittir) London Eye’da yüksek teknoloji ürünü kapalı kapsülün içinde yapacağımız yolculuk 30 dakika sürecek ve bizi Thames Nehri’nin 135 m.yukarısına taşıyacak… Tur bitiminde arzu eden konuklarımız Sherlock Holmes Pub’ı ziyaret ederek hoşça vakit geçirilebilir. Geceleme otelimizde.


3.GÜN | LONDRA - OXFORD – STRATFORD – UPON AVON :

Sabah kahvaltı sonrası İngiltere’nin güney doğu kısmında bulunan, Dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan, mimarisi, parkları ve kültürel yapısıyla beğeneceğinizi düşündüğümüz Oxford, Stratford, Upon Avon gezisine çıkıyoruz.Oxford İngiltere’nin eğitim merkezidir. Burada öncelikle popüler kolejleri, ardından geleneksel özellik taşıyan diploma törenlerinin yapıldığı merkez gezilecektir. Rehberimiz alışveriş için serbest zaman verecek.Oxford turumuzun ardından üniversite kenti Stratford’da hareket, Burası İngiltere’nin en turistik yerlerinden biri olup 16. yüzyıl mimari özelliklerini taşır. Bir Roma yolunun Avon nehrini aştığı noktada kurulmuştur. Stratford yüzyıllar boyunca kırsal bir pazar kasabası olarak kaldıktan sonra, 18. yüzyılda Shakespeare'in doğum yeri olarak ün kazandı. Ünlü edebiyatçı William Shakespeare’in doğduğu ev sahnelenmiş tiyatro eserlerinde kullanılmış olan zengin kostüm gardrobu ve Stratford’un capcanlı çarşısı görülecek yerler arasında sayılabilir. Nehir kıyısındaki Shakespeare Merkezi 1881'de açılan bir kütüphane ve sanat galerisiyle 1932'de açılan bir tiyatroyu içine alır. Shakespeare'in ve yaklaşık doğum tarihi olan 23 Nisan her yıl törenlerle kutlanır. Gene her yıl mart-ekim arasında Kraliyet Shakespeare Tiyatrosu'nda Shakespeare oyunları sergilenir.Tur sonrası Londra’daki otelimize dönüş. Arzu eden konuklarımız ile EKSTRA olarak düzenlenecek MEDIEVAL BANQUETING (Ortaçağ Ingilteresi'nin canlandırıldığı müzikli, danslı yemek; yemek süresince sınırsız bira, şarap ve meşrubat) akşam yemeğine katılabilirler. Geceleme otelimizde.


4.GÜN | LONDRA - WINDSOR - BATH - CARDIFF :

Sabah kahvaltısının ardından Londra’dan ayrılıyoruz. Önce, dünyanın özel ikametgâha tahsis edilmiş ve tarihin en uzun süreli ikâmeti olan sarayı, II.Elizabeth’in yaşadığı ve aynı zamanda dünyanın en büyük kalesi olan Windsor Şatosu turumuzu gerçekleştireceğiz. Daha sonra, Britanya’nın en elit şehirlerinden Bath'a gitmek üzere yola çıkacağız. Bath, Roma dönemi hamamı küçük hediyelik eşyaları ile ünlü UNESCO dünya mirası listesinde yer alan bir şehirdir. Harika bir mimarisi vardır. Avon Nehri kısyısında küçük kafeler, İngiliz fırınları, puplar ilginizi çekecektir. Ünlü yazar Jane Austen, Aşk ve Gurur, Emma gibi kitaplarını burada yazmıştır. Evi müze olarak ziyarete açıktır. Galler’in başkenti Cardiff’e hareket. Yaklaşık bir saatlik zevkli bir otobüs yolculuğundan sonra Cardiff’e varış. Otelimize transfer olmadan önce Cardiff şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda National Museum of Wales, Cardiff Castle, Millenium Stadium, City Hall, Norwegian Church, Wales Millenium Centre göreceğimiz yerler. Otelimize transfer, dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


5.GÜN | CARDIFF -GALLER – CHESTER – LIVERPOOL :

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyor ve Britanya’nın batı kıyısındaki Kuzey Galler’in en eski kasabalarını geziyoruz. İstanbul surları örnek alınarak yapılmış Ortaçağ kalesi ile meşhur Caernarfon, aynı zamanda geleneksel olarak Galler prenslerinin taç giyme törenlerinin yapıldığı yerdir. Ardından, 13. yüzyılda Galler’i fetheden Kral I.Edward’ın yaptırdığı Conwy Kalesi’nde fotoğraf molası verilecektir. Chester’de yapacağımız panoramik tur sonrası Liverpool’a hareket. Britanya’nın en önemli liman kentlerinden birisi olan Liverpool’u tanıtan panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Burası, İngiltere’nin önemli sanayi ve ticaret kentidir. Aynı zamanda, 1960’larda buradan çıkan “The Beatles” topluluğu, Liverpool’u dünyaya tanıtırken, şehrin eşsiz mimari örnekleri ve zengin sergi ve müzeleriyle, 2004’te UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne ve 2008’de Avrupa kültür başkentliğine taşımıştır. Şehrin adını taşıyan spor kulübünün de futboldaki başarısıyla Liverpool dünyaca tanınmıştır. Turumuzda, Metropolitan ve Anglikan katedrallerini gördükten sonra, Albert Dock’ta devlet tarafından birinci derecede koruma altına alınmış tarihi binaları göreceğiz. Geceleme otelimizde.


6.GÜN | LIVERPOOL – GÖLLER BÖLGESİ – WINDERMERE – EDINBURG :

Sabah kahvaltısı sonrası İskoçya’ya ilerlerken yol üzerindeki ünlü Göller Bölgesi’nde yöneliyoruz. İngiltere'nin en derin gölü "Wastwater" ve en yüksek zirvesi "Scafell Pike" gibi yerlerin de bulunduğu ünlü Lake District’te (Göller Bölgesi) keyifli bir TEKNE TURU yapacağız. Daha sonra Ambleside ve Grasmere gibi harika kasabalar göreceğiz. Windemere gölü çevresindeki dağların eşsiz görüntüleri, sahiller ve insana huzur veren en büyüğü 15 kilometrekare olmak üzere, irili ufaklı onlarca gölün bulunduğu bu doğal park, sunduğu eşsiz manzaralar ve temiz havası ile bizleri İngiltere’den İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a uğurlayacak. Yaklaşık 2,5 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Edinburgh’da bulunan otelimize varış, Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


7.GÜN | EDINBURG ŞEHİR TURU :

Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Edinburgh’u tanıtan turumuzu yapacağız. Princess Street, Royal Mile, Edinburgh Kalesi, Holyrood Sarayı ve St. Giles Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Turdan sonra şehrin simgesi sayılan Edinburgh Kalesi’ni ziyaret edeceğiz (Giriş ücreti dahildir.) Edinburgh’un üzerinde gözüken bu görkemli kale, yüksek bazalt kayası üzerine inşa edilmiştir. 1639 yılına kadar İskoçya Parlemento binası olarak da kullanılan Büyük Salon, Saray, Azize Margaret Şapeli, Askeri Hapishaneve Vali Konağı, Edingburgh Kalesi içerisinde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Turdan sonra arzu eden konuklarımız, Holyrood Sarayı’nı gezebilir. Saray Britanya kraliyet ailesinin İskoçya'daki rezidansıdır. 1128 yılında buraya Holyrood Abbey adı verilen ve "Abtei" tabir edilen bir kilise hücresi inşa edildi. Abtei'lar rahibelerin ömürlerini ibadet ve tanrıya adayarak geçirdikleri yerlerdir. Palace of Holyrood House bugünkü şekliyle 17. yüzyılda inşa edildi. Sarayın tarihe geçişinin en önemli nedeni, içinde zaman zaman ikamet eden Mary Stuart sayesindedir. Geceleme otelimizde.


8.GÜN | EDINBURG - STIRLING - EDINBURG - ISTANBUL - ANKARA :

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz. Ünlü film Cesur Yürek (Braveheart) filminde konusu geçen Stirling Kalesini gezerek güne başlıyoruz (Giriş ücreti dahildir). Bu kale civarında İskoçlar, İngilizlere karşı tam 7 önemli zafer kazanmıştır. Aynı zamanda küçük bir şehir olan Stirling'ten çıktıktan sonra havalimanına transfer , Türk Havayollarına ait TK 1346 sefer sayılı uçağımız ile saat 16:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 22:45’de İstanbul’a varış ve varışımızı takiben pasaport ve gümrük işlemleri sonrası TK 2192 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 02:20’de Ankara’ya hareket  saat 03:30’da varış.Otobüsümüze geçerek Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önüne hareket ve vedalaşma… 


ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI

01 Mayıs 2019 Tarihine Kadar Kesin Yapılan Kayıtlarda;

► Kredi Kartı İle Tek Çekim ve Peşin Ödemelerde Kişi Başı % 10 İNDİRİM Uygulanır.

 Kredi Kartlarına 6 TAKSİT Ödemelerde İndirim Uygulanmaz.

► İndirim Seçeneklerinden Sadece Bir Tanesi Seçilebilir ve İki İndirim Birleştirilemez.

► Çocuk İndirimleri ve Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir.

► Taksit Kampanyası Geçerli Olan Kredi Kartları; World | Bonus | Paraf | Axess | Card Finans | Maximum | Combo

1-8 TEMMUZ 2019
Kredi kartı taksit oranlarını görmek için soldaki kutudan kredi kartı seçebilirsiniz.
İki Kişilik Odada Kişi Başı
(%10 indirim)
1.950,00 EUR
1.755,00 EUR
Tek Kişilik Oda
(%10 indirim)
2.350,00 EUR
2.115,00 EUR
Odada Üçüncü Kişi
0,00 EUR
1 MAYIS 2019 Tarihine kadar yapılan kesin kayıtlarda %10 İNDİRİM veya KREDİ KARTINA 6 TAKSİT İMKANI
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Esenboğa Gidiş – Dönüş Transferi

Ankara / İstanbul / Londra - Edinburg / İstanbul / Ankara THY ile gidiş dönüş Uçak Bileti

Tüm Havalimanı Vergileri

Havalimanı / Otel /Havalimanı arası özel Otobüsle Transfer

Londra ’da 3 gece 4* Otelde Oda kahvaltı konaklama

Cardiff ’de 1 gece 4* Otelde Oda kahvaltı konaklama

Liverpool ’da 1 gece 4* Otelde Oda kahvaltı konaklama

Edinburgh ’da 2 gece 4* Otelde Oda kahvaltı konaklama

Panoramik Londra Şehir Turu

Tam günlük Metro ve otobüsle yapılacak Londra Kültür Turu

Oxford, Stratford, Windsor, Bath, Cardiff, Galler, Chester, Liverpool, Edinburg, şehir turları ve çevre gezileri,

Göller Bölgesi Turu ve bir saatlik Tekne Gezisi ( 50 € ) FİYATA DAHİL

Edinburg Kalesi Turu ve Giriş Ücreti ( 40 € ) FİYATA DAHİL

Stirling Kalesi Turu ve Giriş Ücreti ( 50 € ) FİYATA DAHİL

Programda belirtilen tüm çevre ve şehir turları


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar

Öğle ve Akşam yemekleri

Bahşişler

Programda açıkça yer almayan müze ve ören yeri giriş ücretleri

Yemekli İngiltere Ortaçağ Gecesi ( 60 € )

İngiltere Vize Ücreti ( 150 € ) TÜM PASAPORTLAR VİZEYE TABİDİR.

Yurtdışı çıkış Harcı ( 15 TL )


ÖNEMLİ NOT :

İngiltere, İskoçya, Galler turlarında konakladığımız otellerde, aynı odada 3 kişi kalma imkanı yoktur.

Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.

Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir. 


GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''
1-) Gömü Tur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerimizi acentamızdan öğrenebilirsiniz. 
2-) Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
3-) Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
4-) Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
5-) Gömü Tur gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
6-) Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
7-) Gömü Tur kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
8-) Gömü Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez.

YORUMLAR

Adınız:
E-posta:
Mesajınız: