ORTA AVRUPA ALMANYA VE MOZART'IN KÖYLERİ TURU

ORTA AVRUPA ALMANYA VE MOZART'IN KÖYLERİ TURU
ORTA AVRUPA ALMANYA VE MOZART'IN KÖYLERİ TURU
ORTA AVRUPA ALMANYA VE MOZART'IN KÖYLERİ TURU
ORTA AVRUPA ALMANYA VE MOZART'IN KÖYLERİ TURU
ORTA AVRUPA ALMANYA VE MOZART'IN KÖYLERİ TURU
8 Gece 10 Gün

ORTA AVRUPA, ALMANYA ve MOZART’IN KÖYLERİ TURU
SIRBİSTAN ► MACARİSTAN ► AVUSTURYA ► ALMANYA
► ÇEK CUMHURİYETİ ► SLOVAKYA ► BULGARİSTAN

ANKARA’DAN OTOBÜS ile GİDİŞ - DÖNÜŞ
7 ÜLKE | 8 ADET SABAH KAHVALTISI
TÜRKÇE REHBERLİK | YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK
27 NİSAN – 07 MAYIS 2024 (8 Gece 10 Gün)

1.GÜN | ANKARA > İSTANBUL > BULGARİSTAN > BELGRAD :
Milli Kütüptane önünde saat 14:00’da buluşma ve hareket. İstanbul üzerinden Kapı Kule sınır kapısına varış.Gerekli gümrük ve pasaport işlemleri sonrası Bulgaristan sınırına giriş yapıyoruz.Ardından Belgrad’a hareket. Gerekli molalarımız ile birlikte sabah saatlerinde Sırbistan’nın başkenti Belgrad’a varış. Panoramik olarka yapacağımız şehir turumuzda ; Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı,İstanbul Kapısı, Sokullu Mehmet Paşa Kapısı, Askeri Müze, Şehit Damat Ali Paşa Türbesini geziyoruz. Bayraklı Camiini ziyaretin ardından otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme ve konaklama.

2.GÜN | > BELGRAD  > BUDAPEŞTE :
Sabah kahvaltısı ardından Budapeşte’ye hareket. Panoramik şehir turumuzda ; Şehrin tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek bu turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyıları, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Burçları, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Citadella Tepesi, Özgürlük Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme ve konaklama

3.GÜN | BUDAPEŞTE > VİYANA :
Sabah kahvaltısı ardından Avusturya’nın Başkenti Viyana’ya hareket. Yapacağımız şehir turumuzda ; St. Stefan Katedrali, Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme ve konaklama.

4.GÜN | VİYANA > HALSTATT > SALZBURG > MÜNİH :
Sabah kahvaltısı ardından dünyada en çok fotoğraflanan doğa harikası Hallstatt’a hareket.. Sıra dışı manzaralar eşliğinde Hallstatt’a varış. Göl kıyısına kurulmuş ve etrafı dağlarla çevrilmiş olan büyüleyici Hallstatt Gölü kenarında kuğuları ve muhteşem manzarayı izleyerek yapılacak yürüyüş sonrasında serbest zaman. Ardından Salzburg’a gidiyoruz. Varışımıza takiben Hohensalzburg Kalesi’nin panoramik olarak görülmesi sonrasında Klasik müziğin büyük ismi Mozart'ın şehri Salzburg’da yapılacak panoramik şehir turunda; Residenzbrunnen Heykeli, Mozartplatz, Salzburg Katedrali, Salzburg Residenz ve Residenzgalerie, Mozart Evi,  Mirabell Sarayı Bahçeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve Münih’teki otelimize hareket.Odalarımıza yerleşme ve konaklama.

5.GÜN | MÜNİH  > KARLOVY VARY > PRAG :
Sabah erken kahvaltımızın ardından Bavyera eyaletinin başkenti Münih şehir turumuzda ; Karls Platz Meydanı, Marienplatz Meydanı, Bürgersaal Kilisesi,Tarihi Labyrinth Belediye Binası, St. Peter Gotik Kilisesi, Fischbrunnen Çeşmesi, Juliet Capulet Heykeli, Isar Nehri, Maximilianeum Meydanı ve Bavyera Parlemento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zaman sonrasında Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın, Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evleri göreceğimiz yerler arasındadır.Alışveriş ve yemek molası sonrası Prag’taki otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme.Konaklama otelimizde.

6.GÜN | TÜM GÜN PRAG ŞEHİR TURU :
Sabah erken kahvaltımızın ardından rehberimiz eşliğinde panoramik tüm gün sürecek Prag şehir turumuzda; 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülmesi sonrasında  Cumhurbaşkanlığı Sarayı, ST. Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma ve otelimize dönüş ve konaklama otelimize.

7.GÜN | PRAG > BRATİSLAVA > ESTERGON > BUDAPEŞTE  :
Sabah kahvaltısı ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket.Panoramik şehir turumuzda; Bratislava Nehir Kıyıları, Bratislava Kalesi, St.Martin Katedrali, Grassalkovich  Palace, Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina göreceğimiz yerler arasındadır. Bratislava turumuzdan sonra Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi ve Katedralini görüp Budapeşte şehir merkezine hareket. Serbest zaman sonrası otelimize hareket. Konaklama otelimizde.

8.GÜN |  BUDAPEŞTE  > NOVİ SAD > KARLOFÇA > NİŞ :
Sabah kahvaltısı ardından Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutmaktadır.Alışveriş ve yemek molası sonrası Nişte’ki otelimize hareket. Konaklama otelimizde.

9.GÜN |  NİŞ  > SOFYA > KAPI KULE SINIR KAPISI > İSTANBUL > ANKARA :
Sabah kahvaltısı ardından Bulgaristan’nın Başkenti Sofya’ya hareket. Panoramik yapacağımız şehir turumuzda ; St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Banya Başı Camii, Ulusal Tiyatro, Alexander Meydanı, Vitoşa Caddesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Kapıkule Sınır Kapısından Türkiye'ye giriş. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free shop’ta vereceğimiz serbest zaman ardından İstanbul – Ankara yol güzergahı üzerinden  gece saatlerinde Ankara’ya varış

Hareket Noktaları
Milli Kütüphane Önü: 14:00
Hizmetler
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► Ankara’dan Otobüs ile Gidiş - Dönüş

► Araç İçi Limitli Su İkramı

► 1.Gün Araçta Kahvaltı Paketi

► 3* / 4* Otellerde 8 Gece Konaklama

► Otellerde Sabah Kahvaltısı (8)

► Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları

► Şehir Giriş Vergileri

► Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Zorunlu Paket tur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

► Öğle ve Akşam Yemekleri  

► Müze, Kilise, Katedral ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

► Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 150 TL )

► Prag ve Münih’teki Otel Konaklama Vergileri ( ortalama gecelik 2 € , 3 € dur.)

► Schgen Vize İşlem Ücreti (180 €)

► Otel , Kaptan ve Rehber Bahşişleri 5 € ( Zorunludur. Tur başında toplanır)

Seyahat Sağlık Güvence Paketi

Fiyat Tablosu
ANKARA ÇIKIŞLI KIBRIS TURU
Kalkış - Dönüş Tarihi / Kampanya İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Odada Üçüncü Kişi - Yaş - Yaş
27-04-2024 / 07-05-2024

800 € 1.100 € 800 € Ücretsiz Ücretsiz
Genel Şartlar
8 Gece 10 Gün