ORTA AVRUPA TURU THY İLE BUDAPEŞTE BAŞLANGIÇ

7 GECE 8 GÜN | Tüm Tarihleri Göster
GRUPLARA ÖZEL İNDİRİM!
1.099,00 EUR
'dan başlayan fiyatlarla
KREDİ KARTINA 3 TAKSİT İMKANI
  • 4* Otellerde Konaklama4* Otellerde Konaklama
  • Ankara HareketliAnkara Hareketli
  • Ekstra Turlar DahilEkstra Turlar Dahil
  • Gruplara Özel İndirimlerGruplara Özel İndirimler
  • Oda KahvaltıOda Kahvaltı
  • Profesyonel Türkçe RehberlikProfesyonel Türkçe Rehberlik
  • Seyahat Sigorta PaketiSeyahat Sigorta Paketi
  • THY İle UlaşımTHY İle Ulaşım
REZERVASYON YAP
PROGRAMI YAZDIR

BUDAPEŞTE – VİYANA - PRAG

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE ANKARA GİDİŞ - DÖNÜŞ
4* OTELLERDE KONAKLAMA • YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK
18 ADET TUR + 5 AKŞAM YEMEĞİ + 2 ÖĞLE YEMEĞİ FİYATA DAHİL

AKŞAM YEMEKLİ GRİNZİG MEYHANELERİ  LİMİTSİZ İÇKİ/İÇECEK DAHİL | VİYANA ORMANLARI SEEGROTTO MAYERLING BADEN TURU | AKŞAM YEMEKLİ VE SHOWLU MACAR GECESİ İÇKİ/İÇECEK DAHİL | ÖĞLE YEMEKLİ  ESTERGOM KALESİ - VYSEGRAD - SZTEENDRE TURU LİMİTSİZ İÇKİ/İÇECEK DAHİL | TUNA NEHRİ TEKNE TURU 1 ADET İÇKİ İÇECEK DAHİL | AKŞAM YEMEKLİ VLATAVA NEHRİ TEKNE TURU 2 ADET İÇKİLİ | ÖĞLEN YEMEKLİ KARLOVY VARY TURU  1 ADET İÇKİ/İÇECEK DAHİL | AKŞAM YEMEKLİ ORTAÇAĞ GECESİ TURU LİMİTSİZ İÇKİ/İÇECEKLİ DAHİL |BRATİSLAVA TURU, DRESTEN TURU ,TEREZİN NAZİ TOPLAMA KAMPI TURU | TUNA KULESİ VE SCHONBRUNN SARAYI TURU | AKŞAM YEMEKLİ ÇEK GECESİ TURU LİMİTSİZ İÇKİ
1.GÜN | ANKARA - İSTANBUL - BUDAPEŞTE :
Ankara  Havalimanı İç Hatlar Terminalinde saat 01:30’da buluşuyoruz. Gerekli bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK 2105 Sefer Sayılı 03:30 uçağı ile İstanbul’a uçuş saat 04:45 İstanbul’a varışımızı takiben TK 1035 ile saat 07:10 uçağı ile Budapeşte’ye uçuş. Saat 08:10’da Budapeşte’ye varış. Varışımızı takiben Budapeşte şehir turu, Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turun ardından akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkânı. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile muhteşem gece manzaralarıyla BUDAPEŞTE GECE TURU ve yemekli, sınırsız Alkollü-Alkolsüz içecekli ve Show programlı  Gala gecesi olan MACAR GİPSY gecesi. Bu tur öncesi 120.000 litrelik Dünya'nın en büyük şarap fıçısını ve 98 km’lik Guiness rekorlar kitabına girmiş meşhur Budapeşte şarap mahzenlerini geziyor, meşhur Tokaji  Şaraplarının tadımın yapıyoruz. Kendi fotoğrafınızın basılmış olduğu hatıra şarap şişelerinden almayı unutmayınız. Geceleme otelimizde.

ÖNEMLİ NOT : Tur tarihlerine göre buluşma saatleri farklılık göstermektedir. Buluşma ve kalkış saatlerine Biniş Noktalarından bakabilirsiniz.


2.GÜN | BUDAPEŞTE :
Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile ESZTERGOM KALESİ-VYSEGRAD-SZTENDERE TURU. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom  Kalesi ,şehri ve Esztergom Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası gezilecek,çok elit menü ile alınacak limitsiz içkili öğle yemeğinde  restaurantımızda Rönesans dönemini yaşayacak,yemek sonrasında Szentendere Tiamo Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı. Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaralar ile içkili TUNA NEHRİ TEKNE TURU . Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesini görme imkanına sahip olacaksınız. Geceleme otelimizde.

3.GÜN | BUDAPEŞTE - BRATISLAVA - VİYANA :
 Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından SLOVAKYA Cumhuriyeti’nin başkenti BRATİSLAVA Turu Avrupa’da kişi başına düşen 35.000€’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle saatlerinde Viyana’ya Hareket.Viyana’ya varışımızı takiben Viyana Şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda  Ring caddesi üzerindeki Opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel sanatlar ve Fen  Müzesi ,Viyana üniversitesi , Belediye sarayı (Ratthaus),Votive kilisesi,Tuna nehri kıyıları görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.
Akşam 19.00 da otelimizden hareket ile tüm misafirlerimizle GRİNZİG MEYHANELERİ Turu (YEMEK+LİMİTSİZ İÇKİ) .Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Viyana şarkıları ile Grinzinger Heurigen show gösterilerinin sunulduğu esnada şarap,bira ve alkolsüz içeceklerin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN | VİYANA :
Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 09.00’da  VİYANA ORMANLARI, SEEGROTTO yer altı gölü, MAYERLİNG ve BADEN turu.Bu turumuzda Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ya gidip tekne turu yapıyoruz, takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG Av Köşkünü (Avusturya - Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera'nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin resimleri,portreleri,neden ve sonuçlarıyla tanıyoruz.Turun diğer bölümünde göller,ormanlar,tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız.Öğleden sonra Sissi’nin,Maria Theresa’nın sarayı  dünyaca meşhur SCHONBRUNN SARAYI ve Viyana’yı bize daha iyi tanıtacak olan 252 metrelik TUNA KULESİ turu.Akşamüstü şehir merkezinde serbest zaman.Geceleme otelimizde.

5.GÜN | VİYANA - PRAG :
Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından 08.00’de Prag’a hareket Prag’a  varışımızı takiben PRAG PANORAMİK Şehir turu. 6. yüzyılda kurulduğu varsayılan kent’te çoğu önemli yapı bugüne kadar bozulmadan gelebilmiştir. Şehir turu  sırasında Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı ,yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Bohemia Kristallerinin anavatanı Çek Cumhuriyeti’nde sıkı bir pazarlıkla o göz alıcı Kristallerden alabilirsiniz.
Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU (Hoş geldin içkisi+1 İÇKİ DAHİL) Bu turumuzda Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemiz ile yapacağımız açık büfe yemekli,canlı müzikli masal şehir Prag’ın akşam görüntüsünü görüyoruz.Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken özellikle tarihi Charles Köprüsünün altında iken dilek tutmayı unutmayınız. Yol yorgunluğunuzu atacağınız ve PRAG’ta olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuzda Prag’ı daha iyi tanıyacaksınız. Tur Sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde…

6.GÜN | PRAG :

Sabah açık büfe kahvaltımız sonrasında 09.00’da hareket ile öğle yemekli KARLOVY  VARY  Turu. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ (1 İÇKİ DAHİL) Rus Çarı Deli PETRO’nun da yaşadığı butik şık otelde alıyoruz.Yemek sonrası kristal,  porselen,granat,kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.

Akşam tüm misafirlerimizin katılımı ile GALA GECEMİZ olan akşam yemekli, show programlı MUHTEŞEM ORTAÇAĞ GECESİ Turu. Bu turumuzda ilk önce  Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi  restaurantında Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde. 7.GÜN | PRAG :
Sabah açık büfe kahvaltımızın ardından tüm misafirlerimizin katılımı ile ALMANYA’nın en güzel şehri olarak gösterilen DRESDEN Turu. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan ,barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi,Zwinger sarayını, Brulshl terası,kral yolu,elbe nehri,kral yolu,Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır.Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından Dünya mirası koruması altına alınan şehirde en uygun fiyatlarla (elektronik,spor ve tekstil ürünleri ) alışveriş ve gezinti için serbest zaman…
Bu güzel tur sonrası akşamüstü tüm misafirlerimizin katılımı ile TEREZİN NAZİ TOPLAMA KAMPLARI VE Müzeleri Turu. Bu turumuzda son yılların Oscarlı filmleri olan Schindler’in Listesi, Piyanist, Hayat Güzeldir gibi filmlere set olan ve 2.Dünya Savaşında Yahudilerin yaşadıklarını dünyada en orijinal şekilde muhafaza eden kampları, gestaponun ofislerini, kadın ve erkeklerin yaşam mekanları, müzede Yahudilerin canlı video görüntüleri, kişisel eşyaları ve can alıcı belgeler ve kremetoryumlar görülecekler arasındadır. Bu kaçırılmayacak tur sonrası Prag şehir merkezine dönüş ve serbest zaman.AKŞAM LİMİTSİZ İÇKİ VE SHOWLU ÇEK GECESİ Geceleme otelimizde…


8.GÜN | PRAG - İSTANBUL - ANKARA :
Sabah açık büfe  kahvaltımızın ardından Alışveriş ve çevre gezileri için serbest zaman , ardından  Prag Ruzne Uluslararası Havalimanına transfer ve THY’nin TK 1770 sayılı seferi ile 19:20 ‘de  İstanbul’a hareket ve 22:55  ‘de varış ardından THY’nin  TK 2192 seferi ile 02:20 ‘de  Ankaya’ya  hareket  ve  03:35 ‘  de varış.   TURUMUZUN SONU… DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZLE  VEDALAŞMA.

23-30 MAYIS 2020
Kredi kartı taksit oranlarını görmek için soldaki kutudan kredi kartı seçebilirsiniz.
İki Kişilik Odada Kişi Başı
1.099,00 EUR
Tek Kişilik Oda
1.399,00 EUR
Odada Üçüncü Kişi
1.099,00 EUR
2-12 Yaş Çocuk
949,00 EUR
KREDİ KARTINA 3 TAKSİT İMKANI
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► THY Tarifeli Seferi İle Ekonomi Sınıf Uçak Bileti ‘’ Ankara>İstanbul>Budapeşte | Viyana>İstanbul>Ankara ‘’ arası uçak biletleri,
► Programda Belirtilen Şehirlerarası ve Havaalanı Otel Transferleri
► Programda Belirtilen Panoramik Şehir Tanıtım Turları ‘’ Budapeşte - Viyana - Prag  ‘’
► 7 Gece 4* Oteller’de Konaklama
►Tüm Otellerde Açık Büfe Sabah kahvaltıları
► Otellerde; 7 Adet Sabah Kahvaltısı ve 5 Adet Akşam Yemeği, 2 Adet Öğle Yemeği
►LİMİTSİZ İÇKİ VE AKŞAM YEMEKLİ GRİNZİG MEYHANELERİ GECESİ 
►VİYANA ORMANLARI SEEGROTTO MAYERLING BADEN TURU
►TUNA KULESİ VE SCHONBRUNN SARAYI TURU
►BRATISLAVA TURU
►AKŞAM YEMEKLİ VE LİMİTSİZ İÇKİLİ SHOWLU MACAR GECESİ
►ÖĞLE YEMEKLİ ESTERGOM KALESİ - VYSEGRAD - SZTEENDRE TURU
►TUNA NEHRİ TEKNE TURU 1 içecek dahil 
►AKŞAM YEMEKLİ VLATAVA NEHRİ TEKNE TURU 2 içki dahil 
►ÖĞLEN YEMEKLİ KARLOVY VARY TURU 1 İçecek dahil 
►LİMİTSİZ İÇKİ ve AKŞAM YEMEKLİ ORTAÇAĞ GECESİ TURU 
►LİMİTSİZ İÇKİ ve AKŞAM YEMEKLİ ÇEK GECESİ TURU
►TEREZIN NAZI TOPLAMA KAMPI TURU
►DRESTEN TURU         
►Havalimanı Vergisi ve Uçuş Sigortası        
► Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
► Yurtdışı Seyahat Sigorta Paketi

( 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz İçin Sigorta Tarafından Sür Prim Uygulaması Olup Kişi Başı 15 € Tur Ücretine İlave Edilecektir. )

( 80 Yaş Üstü Misafirlerimiz Sigorta Kapsamı dışı kaldığı için Sigorta Yapılamamaktadır. )


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

► Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL)
► Vize İşlem Ücreti (135 €)
► Tüm Şahsi Harcamalar 
► Tüm Müze, Kilise, Katedral ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Yeşil Pasaporta Vize Yoktur.


23-30 MAYIS 2020 | TÜRK HAVA YOLLARI UÇUŞ DETAYLARI

** Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali Buluşma Saati 01:30'dIr.

TK 2105 | Ankara - İstanbul | 03:30 - 04:45

TK 1035 | İstanbul - Budapeşte | 07:10 - 08:10

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''
1-) Gömü Tur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerimizi acentamızdan öğrenebilirsiniz. 
2-) Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
3-) Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
4-) Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
5-) Gömü Tur gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
6-) Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
7-) Gömü Tur kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
8-) Gömü Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez.

YORUMLAR

Adınız:
E-posta:
Mesajınız: