SÖMESTR ÖZEL ÜRDÜN TURU - PETRA > WADİ RUM > AKABE > LUT GÖLÜ

4 GECE 5 GÜN | Tüm Tarihleri Göster
EKSTRA TURLAR DAHİL
FİYATI SORUNUZ
  • 4* Otellerde Konaklama4* Otellerde Konaklama
  • Ankara HareketliAnkara Hareketli
  • Lüks Araçlar İle UlaşımLüks Araçlar İle Ulaşım
  • Müze ve Ören Yeri Giriş ÜcretleriMüze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Profesyonel Türkçe RehberlikProfesyonel Türkçe Rehberlik
  • Seyahat Sigorta PaketiSeyahat Sigorta Paketi
  • Yarım PansiyonYarım Pansiyon
REZERVASYON YAP
PROGRAMI YAZDIR

ÜRDÜN TURU

AMMAN > PETRA ANTİK KENTİ > WADİ RUM > AKABE > LUT GÖLÜ

19 - 23 OCAK 2019 ( 4 GECE 5 GÜN )

‘’ PEGASUS HAVAYOLLARI İLE DİREK ANKARA GİDİŞ - DÖNÜŞ ‘’

EKSTRA TURLAR DAHİL

4* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

1.GÜN | ANKARA - AMMAN - ŞEHİR TURU - OTEL :

Saat 12:00'da Esenboğa Dış Hatlar terminalinde buluşma.Gerekli pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC710 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:10’da direk Ürdün’ün başkenti Amman’a varış.Queen Alia Uluslararası Havalimanına yerel saat ile 15:05’de varış.Gerekli pasaport ve giriş işlemlerinden sonra rehberimiz ile buluşma ve bizi bekleyen otobüsümüze geçiyoruz. Amman’da panoromik bir şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; günümüzde kültürel ve sportif faaliyetlerin gerçekleştirildiği Roma Tiyatrosu, ünlü Jebel Amman Rainbow Caddesi, Arkeoloji Müzesi ve Amman Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır.Ardından otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN | AMMAN - NEBO DAĞI - MEDEBA - PETRA :

Sabah kahvaltısı sonrası  Hz Musa’nın Mısırdan başlayan ve 40 yıl süren yolculuğunun sona erdiği ve halkına vadedilmiş toprakları gösterdiği yer olarak kabul edilen Nebo Dagı’nı ziyaret ediyoruz.Madaba’da öğle yemeği molasının ardından Saint George’s kilisesi ziyaretimizi yapıp Petra’ya yola çıkıyoruz.Otelimize varış.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN | PETRA ANTİK KENTİ - WADİ RUM - ( 4X4 JEEP SAFARİ TURU ) - AKABE :

Sabah kahvaltısı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan 2000 Yıllık Petra Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Ortadoğu’nun en önemli ve büyüleyici antik kenti olarak gösterilen Petra’da; Nebati uygarlığı döneminde yapılmış, Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerin de çekildiği Bab as-Siq yolu, Kral Kaya Mezarları , Hazine (Al-Kazneh), Antik Tiyatro gibi birçok tarihi bölgeyi gezeceğiz.Ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR ve DOĞA MİRASI listesinde yer alan Wadi Rum’u gezeceğiz (Arabistanlı Lawrance ve Transformers gibi sinema filmlerinin çekildiği Wadi Rum; sıra dışı coğrafyası sayesinde Martian ve Red Planet isimli filmlerde Mars yüzeyi olarak da gösterilmiştir).2 saatlik 4x4 jeep turunun keyfini çıkarırken, kayalık dağları ve kırmızı rengiyle, göreceğiniz en olağanüstü doğal manzaralardan birini keşfedeceksiniz. Ardından Akabe'ye hareket.Otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama Akabe’deki otelimizde.


4.GÜN | AKABE - KIZILDENİZ - LUT GÖLÜ ( ÖLÜDENİZ ) :

Sabah kahvaltı sonrası Ürdün’ün Kızıldeniz bağlantısını sağlayan ve bu yönü ile tarihsel süreçte stratejik öneme sahip olan ve adını Memlüklüler zamanından alan Akabe şehrinde Panoramik olarak Akabe müzesi ve Akabe Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır.Ardından ( Lut Gölü ) Ölü Deniz'e hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 460 m aşağıda bulunan ve Dünyanın en alt noktasında yer alan ,yüksek tuz oranı ile üstünde süzüleceğiniz Lut Gölü deneyimini yaşayabileceksiniz.Ardından otelimize hareket.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5.GÜN | AKABE - ESKİ AMMAN - HAVALİMANI TRANSFER - ANKARA :

Sabah kahvaltı sonrası Amman’a hareket.İlk durağımız Kral Abdullah babası Kral Hüseyin’in için yaptırdığı Ürdün’ün en büyük camii olan Kral Hüseyin Camii ziyareti olacaktır. 7 tepe üzerine kurulmuş modern ve eskinin karışımı olan şehirde Eski Çarşı ve Yeni Amman gezileri sonrası Havalimanına hareket.Gerekli pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC1711 sayılı tarifeli seferi ile saat 15:45’de Ankara’ya hareket.Yerel saat ile 18:40’da Esenboğa havalimanına varış.Gezimizin sonu.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

PEGASUS HAVAYOLLARI ile Ankara / Amman / Ankara arası gidiş dönüş Uçak Bileti

4*Otellerde 4 Gece HB Konaklama

Programda belirtilen bütün şehir turları ve transferler

(4) Sabah Kahvaltısı , (4) Akşam Yemeği

Petra Antik Kent turu (135 $) FİYATA DAHİLDİR

Wadi Rum Turu (110 $) FİYATA DAHİLDİR

4x4 Jeepler ile Çöl Safari Turu (75 $) FİYATA DAHİLDİR

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ POLİÇESİ

Tur boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL )

Bahşişler ( Yerel rehber, şöförler vb hizmet verenlere grup adına dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 20 $ nakit olarak toplamaktadır / katılım zorunludur)

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm İçecekler

Uçakta Alınan Tüm Yiyecek ve İçecek Servisi

Programda belirtilmeyen Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri


SAAT 12:00'DA ESENBOĞA HAVALİMANI DIŞ HATLAR TERMİNALİ ÖNÜNDE BULUŞMA 
GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''
1-) Gömü Tur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerimizi acentamızdan öğrenebilirsiniz. 
2-) Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
3-) Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
4-) Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
5-) Gömü Tur gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
6-) Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
7-) Gömü Tur kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
8-) Gömü Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez.

YORUMLAR

Adınız:
E-posta:
Mesajınız: