ST.PETERSBURG - MOSKOVA THY İLE ST.PETERSBURG BAŞLANGIÇLI

5 GECE 6 GÜN | Tüm Tarihleri Göster
GRUPLARA ÖZEL İNDİRİM!
FİYATI SORUNUZ
KREDİ KARTINA 9 TAKSİT İMKANI
  • 4* Otellerde Konaklama4* Otellerde Konaklama
  • Ankara HareketliAnkara Hareketli
  • Gruplara Özel İndirimlerGruplara Özel İndirimler
  • Lüks Araçlar İle UlaşımLüks Araçlar İle Ulaşım
  • Oda KahvaltıOda Kahvaltı
  • Profesyonel Türkçe RehberlikProfesyonel Türkçe Rehberlik
  • Seyahat Sigorta PaketiSeyahat Sigorta Paketi
  • THY İle UlaşımTHY İle Ulaşım
REZERVASYON YAP
PROGRAMI YAZDIR
RUSYA TURU
ST.PETERSBURG (3) - MOSKOVA (2) 
TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE ANKARA GİDİŞ - DÖNÜŞ
4* OTELLERDE KONAKLAMA | 5 ADET SABAH KAHVALTISI 
ST PETERSBURG - MOSKOVA ARASI UÇAK İLE
1.GÜN | ANKARA - İSTANBUL - ST.PETERSBURG :
 Ankara Esenboğa Havalimanı iç Hatlar Terminalinde saat 04.50’de GÖMÜ TUR HAVALİMANI yetkilisi ile buluşma. Gerekli bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK 2113 ile saat 07.00’de İstanbul’a hareket. Saat 08.10’da İstanbul’a varış. Saat 10:55’de TK 401 ile İstanbul’dan St. Petersburg’a hareket. Saat 14.15’de St. Petersburg’a varış Varışımızın ardından şehir turuna çıkıyoruz. Deli Petro, Puşkin, Büyük Katerina ve daha birçoklarının yaşadığı ve büyüleyici beyaz gecelerin yaşandığı kentin, Neva Nehri kıyılarında yer alan bir çok binası sanat eseri niteliğinde. Yarım günlük turumuzda şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, devasa Isaac Ketedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, Saray meydanı, şair Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi ve 70 km’lik ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, yerleşme ve geceleme Otelimizde.

KONAKLANACAK OTEL

4* AZIMUT ST PETERSBURG HOTEL VB

2.GÜN | ST.PETERSBURG | HERMITAGE MÜZESİ TURU :
Sabah kahvaltımızın ardından alışveriş ve çevre gezileri için serbest saatler ve tüm misafirlerimize Hermitage Museum turuna başlıyoruz. Bu turumuzda Dünyanın en geniş sanat koleksiyonuna sahip ve en ünlü Müzelerinden biri olarak kabul edilen Hermitage Müzesi’ni geziyoruz. Her bir eserin önünde bir dakika bile durulduğunda, tüm eserleri görebilmek için bir haftanın gerektiği bu muazzam müzede rehberlerimiz sizlere müzenin en önemli parçaları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapacaktır. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme Otelimizde.
EKSTRA TURLAR:

HERMITAGE MUSEUM 55 €

Hermitaj, büyüklüğü ve sahip olduğu birbirinden değerli eserleri ile müzelerin anası ünvanına sahiptir. İçinde 2,7 milyon adet parçayı barındıran 5 binadan oluşan müzede 1050 salon vardır. 18 y.y ortalarından itibaren Romanof hanedanının yaşadığı kışlık sarayı da içeren müzede Leonardo Davinci, rafael, Michelangelo, Rubens, Rembrant, VanGogh,Pigasso,Monet gibi dev sanatçıların eserleri görülecektir. 

KONAKLANACAK OTEL

4* AZIMUT ST PETERSBURG HOTEL VB

3.GÜN | ST.PETERSBURG | PETERHOF - NEVA NEHRİ VE KANALLAR TURU :
Sabah kahvaltımızın ardından alışveriş ve çevre gezileri için serbest saatler ve  tüm misafirlerimize Finlandiya körfezindeki Petro’nun planlarını kendi çizdiği yazlık saray olan Peterhof turumuz. Paris’teki Versailles’a rakip bina ve bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksi olan Peterhof, Rus Sanat ve mimarisinin doruk noktasıdır.150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği muhteşem bir bahçe gözlerinizi kamaştıracak. 1714 ‘te Petro tarafından ünlü İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirilen saray, 2 dünya savaşı sırasında büyük zarar görmüş. Ancak savaş sonrası tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Öğleden sonra tüm misafirlerimize Neva Nehri ve Kanalları turumuza başlıyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüş . Geceleme Otelimizde.
EKSTRA TURLAR:

PETRO’nun YAZLIK SARAY ; PETERHOF TURU 70 €
Finlandiya körfezindeki Petro’nun planlarını kendi çizdiği yazlık saray olan Peterhof turumuz.Paris’teki Versailles’a rakip bina ve bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksi olan Peterhof, Rus Sanat ve mimarisinin doruk noktasıdır.150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği muhteşem bir bahçe gözlerinizi kamaştıracak. 1714 ‘te Petro tarafından ünlü İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirilen saray , 2 dünya savaşı sırasında büyük zarar görmüş.Ancak savaş sonrası tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.

NEVA NEHRİ VE KANALLAR TURU   45 €
Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan St.Petersburg 50’ye yakın ada üzerinde kurulmuştur.Neva nehri ve Kanallarını gezdiğimiz tekne turunda şehrin mimarisi ile büyüleneceksiniz.

KONAKLANACAK OTEL

4* AZIMUT ST PETERSBURG HOTEL VB

4.GÜN | ST.PETERSBURG - MOSKOVA | KREMLIN SARAYI TURU :
Sabah kahvaltısının ve odalarımızı boşaltılmasının ardından St. Petersburg Havaalanına transfer Aeroflot Havayolları HK24 seferi ile saat 10:40’da   ünlü şehir Moskova’ya hareket ediyoruz. Saat 11:55’de Varışımızı takiben Moskova Şehir turumuza başlıyoruz; Rus tarihinin ve günümüz Rusya’nın en önemli şehri olan Moskova ile tanışma olanağı bulacağımız bu turumuzda şehrin önemli mekanları, meclis Binası, Moskova Nehri, şehrin sembolü kızıl meydan, KGB Binası, ünlü caddesi Tverskaya, Lenin Mozolesi, Bolşoy Tiyatrosu, Kremlin sarayı(girişsiz), ünlü Aziz Vasil Kilisesi ve Gum Alışveriş merkezi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman , Tüm misafirlerimize çevresindeki surları , bahçeleri , çeşitli binaları ve katedralleriyle gerçek bir müze olan Rusya’nın kutsal mekanı KREMLİN SARAYI turuna başlıyoruz. Kremlin Sarayında Katedraller (Arsangel ve Uspenski), Çan Kulesi, Çar topu, Çar çanı, ve Kremlin bahçesi gezilmektedir. Turumuzun ardından Tur sonrası otelimize transfer, yerleşme ve geceleme otelimizde.
EKSTRA TURLAR:

KREMLİN SARAYI      55 €
Kremlin alanında bulunan  devlet başkanı Putininde kullandığı Rusya federasyonunun yönetildiği binaları,  Uspenski ve baş melek katedralleri çar topu , çar çanı , çar kulesi ,Devlet silah ve hazine müzesi (orujeynaya palata )de değerli mücevherleri çarlık taçlarını,tahtlarını ,çar ve çariçenin kullandığı eşyaları,kıyafetleri,arabaları,değerli silah ve madalyaları ve dünyaca ünlü Faberge yumurtalarını (mücevher)görüyoruz.

KONAKLANACAK OTEL

4* RADISSON BLU SLAVYANSKAYA HOTEL VB.

5.GÜN | MOSKOVA | MOSKOVA METROSU - ARBAT CADDESİ - NOVODEVICHI MANASTIRI VE MEZARLIĞI TURU :
Sabah kahvaltımızın ardından Alışveriş ve çevre gezileri için serbest saatler tüm misafirlerimize Moskova Metrosu ve Arbat Sokağı turumuz. Josef Stalin tarafından 1931’de inşasına başlanılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarda her gün yaklaşık 8 milyon kişi taşınmaktadır. Ardından Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağını ziyaret ediyoruz. Bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüyeceğimiz trafiğe kapalı bu yolda mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir. Rus ve Dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafeteryalarda oturabilir ve en keyiflisi de bir banka   oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebiliriz. Arbat’ı Arbat yapan özelliklerden biriside hediyelik eşya mağazalarıdır. Moskova hatırası edinebileceğiniz bir mekan. Arbat caddesinde alışveriş molasının ardından Novodevichi Manastırı ve ünlülerin mezarlığına ziyaret (Çehov, Gogol, Şostokoviç gibi ünlü Rus ünlüleri ve Dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet’inde mezarı burada bulunmaktadır. Turumuzun sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
EKSTRA TURLAR:

MOSKOVA METROSU, ESKİ ARPAT VE NOVODEVICHI MANASTIRI VE MEZARLIĞI ,NAZIM HİKMET MEZARI 50 € 
Josef Stalin tarafından 1931’de inşasına başlanılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New york , Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir.Her biri sanat harikası olarak kabul edilen istasyonlarda her gün yaklaşık 8 milyon kişi taşınmaktadır.Ardından Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağını ziyaret ediyoruz. Bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüyeceğimiz trafiğe kapalı bu yolda mağazaların rengarenk vitrinleriniz gezebilir. Rus ve Dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir , Paris’i aratmayan şık Kafeteryalarda oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebiliriz. Arbat’ı Arbat yapan özelliklerden biriside hediyelik eşya mağazalarıdır. Moskova hatırası edinebileceğiniz bir mekan . Arbat caddesinde alışveriş molasının ardından Novodevichi Manastırı ve ünlülerin mezarlığına ziyaret (Çehov, Gogol, Şostokoviç gibi ünlü Rus ünlüleri ve Dünyaca ünlü şairimiz Nazım Hikmet’inde mezarı burada bulunmaktadır.

KONAKLANACAK OTEL

4* RADISSON BLU SLAVYANSKAYA HOTEL VB.

6.GÜN | MOSKOVA - İSTANBUL - ANKARA :
Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüsümüzle Moskova  havalimanına transfer. TK 418 ile saat 14:50’de İstanbul’a hareket. Saat 18:00’da İstanbul’a varış. TK 2178 ile Saat 20:00’da İstanbul’dan hareket ve 21:15’de Ankara'ya varış.

EKSTRA TURLAR :

ST. PETERSBURG
PETRO’nun YAZLIK SARAY ; PETERHOF TURU  70 € 
HERMITAGE MÜZESİ TURU   55 € 
NEVA NEHRİ VE KANALLAR TURU 45 € 

MOSKOVA
KREMLİN SARAYI     55 € 
MOSKOVA METROSU, ESKİ ARPAT VE NOVODEVICHI MANASTIRI VE MEZARLIĞI ,NAZIM HİKMET MEZARI 50 € 

NOT : YUKARIDAKİ TURLARIN YAPILABİLMESİ İÇİN EN AZ  20 KİŞİ GEREKLİDİR,  YUKARIDAKİ 5 ADET TURUN TOPLAM BEDELİ 295 €  OLUP TÜM TURLARI PAKET OLARAK ALAN MÜŞTERİLERİMİZE 115 € PAKET İNDİRİM İLE 180 €   FİYAT UYGULANACAKTIR.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Hava Yolları’nın Tarifeli Seferi ile Ankara- İstanbul  – St. Petersburg / Moskova -  İstanbul -Ankara uçuşları 
Aeroflot havayolları ile St. Petersburg – Moskova arası uçak bilet bedeli
St. Petersburg Havalimanı / St. Petersburg Otel – St. Petersburg Otel / St. Petersburg Havalimanı, Havalimanı / Moskova Otel / Moskova Otel- Moskova Havalimanı Transferleri 
St. Petersburg’da 4* Azimut St. Petersburg   Otelde vb. 3 gece konaklama Açık Büfe Sabah Kahvaltıları
Moskova’da 4* Radisson Blu Slavyanskaya Otelde vb.  (şehir merkezi) 2 gece konaklama
Açık Büfe Sabah Kahvaltıları
St Petersburg ve Moskova ayrıntılı şehir tanıtım turları 
Havalimanı vergisi ve uçuş sigortası
Özel seyahat Sağlık poliçesi
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
Vize İşlem Ücreti (150 €) ( Tüm Pasaport Tiplerinin Vize Alması Zorunludur. )
Tüm Şahsi Harcamalar 
Otel Ekstra Harcamaları
Ekstra Turlar


EKSTRA TURLAR

ST. PETERSBURG
PETRO’nun YAZLIK SARAY ; PETERHOF TURU 70 € 
HERMITAGE MÜZESİ TURU   55 € 
NEVA NEHRİ VE KANALLAR TURU 45 € 

MOSKOVA
KREMLİN SARAYI     55 € 
MOSKOVA METROSU, ESKİ ARPAT VE NOVODEVICHI MANASTIRI VE MEZARLIĞI ,NAZIM HİKMET MEZARI 50 € 

NOT : YUKARIDAKİ TURLARIN YAPILABİLMESİ İÇİN EN AZ  20 KİŞİ GEREKLİDİR,  YUKARIDAKİ 5 ADET TURUN TOPLAM BEDELİ 295 €  OLUP TÜM TURLARI PAKET OLARAK ALAN MÜŞTERİLERİMİZE 115 € PAKET İNDİRİM İLE 180 €   FİYAT UYGULANACAKTIR.


02-07 HAZİRAN 2019 10-15  AĞUSTOS 2019  

TÜRK HAVA YOLLARI UÇUŞ DETAYLARI

** Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali Buluşma Saati 04:50'dir.

TK 2113 | Ankara - İstanbul | 07:00 - 08:10

TK  401 | İstanbul - St.Petersburg | 10:55 - 14:15

GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''
1-) Gömü Tur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerimizi acentamızdan öğrenebilirsiniz. 
2-) Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
3-) Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
4-) Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
5-) Gömü Tur gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
6-) Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gömü Tur sorumlu tutulamaz.
7-) Gömü Tur kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
8-) Gömü Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez.

YORUMLAR

Adınız:
E-posta:
Mesajınız: