Balkan Turları

3 tur bulundu
BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE 8 ÜLKE

BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜS İLE 8 ÜLKE

Ankara Hareketli
7 Gece 8 Gün
4* Otellerde Konaklama
Ekstra Turlar Dahil
Yarım Pansiyon
ANKARA HAREKETLİ UÇAKLI BALKAN TURU

ANKARA HAREKETLİ UÇAKLI BALKAN TURU

Ankara Hareketli
7 Gece 8 Gün
Ankara Çıkışlı
Air Albania Havayolları İle
Yarım Pansiyon
ROMANYA TRANSİLVANYA BULGARİSTAN TURU

ROMANYA TRANSİLVANYA BULGARİSTAN TURU

Ankara Hareketli
3 Gece 4 Gün
EKSTRA TUR YOK
4* Otellerde Konaklama
Oda Kahvaltı
%20 İndirim
Kişi başı 411 € yerine
329 'den başlayan fiyatlarla
(11.560 TL)
Turu İncele

Sonuçları Filtrele

Sonuçları Filtrele


Fiyat Aralığı

-

Kategori


Konsept


Zaman Bilgisi

Vizesiz Balkanlar Turları

Balkan turları ile hem vizeli hem vizesiz seçeneklerle yeni yerler keşfetmeye hazır olun. Muhteşem doğası, berrak denizi, şarkıları, lezzetli yemekleri, hareketli gece hayatı, Türkiye'ye yakınlığı ve vizesiz yurtdışı turlar arasında yer alması, Balkanları yaz ve kış tatilinin vazgeçilmezi yapıyor. Balkanlar turları, uygun fiyatlı tur seçenekleri arasında her zaman ilk sıralarda geliyor. Batı ile doğu kültürünün iç içe geçtiği ve farklı kültürlerin hoş görü içerisinde yaşadığı benzersiz coğrafyasıyla sizi kendisine hayran bırakacak Balkanları henüz görmediyseniz planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Çünkü Balkanlar turları ile muhteşem yerler görecek ve keşfetmenin güzelliğini yaşayacaksınız. Yoğun talep gören Balkanlar turları ile Balkan ülkelerini kapsayan tüm kentleri ziyaret edebilirsiniz. Sırbistan, Makedonya, Yunanistan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Kosova gibi ülkelerin şehirlerini gezebilir, tarihi duraklarını görebilirsiniz. Gömü Tur ile Balkanlar turları farklı tur programlarına sahip olduğu için birden fazla ülkeyi görebilir ve baştan başa bir Balkan turu yapabilirsiniz. Kendi içerisinde vizeli ve vizesiz, otobüslü ve uçaklı olarak ayrılan Balkanlar turlarının kapsamını bütçenize ve zevkinize göre şekillendirebilirsiniz.

 

Balkanlar Turları Fırsatları

Baştan başa Balkan turları ile gezebileceğiniz Balkanlarda ister uzun bir seyahate çıkın, ister tek bir ülkede tatilin keyfini sürün. Her bütçeye ve zaman aralığına ayak uyduran, esnek tarih avantajlarına sahip Balkan turları ile Türkiye'nin birçok şehrinden seyahat etme imkanı bulabilirsiniz. Ekonomik fiyatları, birçok ülkeyi görme imkanı sunması ve vizesiz olması ile seyahatin önündeki engelleri kaldıran Balkanlar turları için erken rezervasyonlu tatil fırsatlarından yararlanarak bütçenize uygun bir seyahate çıkma şansına sahipsiniz. Bayram tatili ve sömestr tatili seçenekleri arasında da öne çıkan Balkanlar turlarına vizeniz olsun olmasın katılma imkanınız ise her zaman mevcut. Osmanlı İmparatorluğu dahil birçok kültüre ev sahipliği yapmış Balkan ülkeleri uygun fiyatlara yeme-içme, alışveriş ve tatil avantajı sunduğu için Türkiye'nin de gözde yurt dışı turları seçeneklerinden biri oluyor. Otobüslü yurt dışı turları ile Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan ülkelerine seyahat ederken; uçaklı Balkan turları ile baştan başa Balkanlar turu yapabilmek mümkün. Balkan coğrafyasını tanıyan ve Balkan kültürüne hakim deneyimli rehberler eşliğinde gerçekleştirilen gezilerimizde Gömü Tur güvencesiyle keyifli keşifler yapacak, muhteşem arkadaşlıklar kuracak ve Türkçe konuşmalara denk gelerek bizden bir şeyler bulacaksınız.

 

Vizeli Balkanlar Turları

Vizesiz Balkan ülkeleri arasında Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Makedonya ve Sırbistan bulunuyor. Vize işlemleri ile uğraşmadan, pasaportu al git kolaylığına sahip vizesiz Balkanlar, birden fazla ülkeyi görebilme fırsatı sunduğu için en fazla tercih edilen yurt dışı turları arasında yer alıyor. Bu yüzden ekonomik tatil fırsatlarını değerlendirmek isteyenlerin ilk planladıkları yer oluyor Balkan turları oluyor. Vizesiz Balkan turları ile Türkiye’ye yakın ve Balkan türkülerinin tınılarının duyulduğu eşsiz ülkeleri Gömü Tur güvencesiyle keşfedebilirsiniz. Vizesiz Balkanlar turları kadar vizeli Balkan turu da tercihleriniz arasında yer alabilir. Hali hazırda vizeniz varsa ya da vize işlemlerini Gömü Tur güvencesiyle kolaylıkla hallederek rahat bir şekilde seyahate çıkmak isterseniz, o halde vizeli Balkan ülkelerini de rotanıza dahil edebilirsiniz. Yunanistan, Bulgaristan, Hırvatistan başta olmak üzere Slovenya ve Slovakya gibi güzel ülkeleri, Balkan turu ile görebilme imkanı bulabilirsiniz. Yurtdışı Turları ile birden fazla Balkan ülkesini Gömü Tur ile gezebilirsiniz. Vizeli olan Balkanlar turları arasında öne çıkan Yunanistan turları ile hem yaz tatilinizi muhteşem koylarda geçirebilir, hem de bahar ve kış tatillerinizi kültür yolculuğuna dönüştürebilirsiniz.

 

Ankara Hareketli Otobüsle Balkan Turu

Otobüsle yurt dışına gitmeyi tercih eden misafirlerimiz için Otobüsle Balkan turu alternatifi de bir seçenek oluyor. Gömü Tur otobüsle Balkan  turu programı ekonomik fiyatlarıyla ilgi çekiyor. Balkan ülkelerinin Türkiye ile yakınlığı nedeniyle otobüsle ulaşım seçeneğinin tercih edilmesi avantajlı oluyor. Sınır kapılarından gerçekleştirilen gümrük ve pasaport kontrol işlemlerinden sonra kendinizi Balkan ülkelerinde bulacaksınız. Otobüsle seyahat ederken de birçok farklı kent görecek ve fotoğraflar çekeceksiniz. Otobüsle Balkan turu ile kimi zaman şahane yerlerde fotoğraf molası verecek, kimi zaman ise panoramik keşifler yapacaksınız. Otobüsle Balkan turu ile yolculuğa çıkarken dikkat edilmesi gereken tur kapsamında vizesiz ülkeler olsa da sınır kapılarından geçmek için geçerli bir vizenizin olması gerektiğidir. Vizesiz Balkan turları için uçak seçeneğini tercih etmeyen misafirlerimizin vizelerinin olmaması durumunda sınır kapılarından geçişleri yapılmamaktadır.

Ankara Çıkışlı Balkan Turu

Ankara çıkışlı Balkan turu düzenliyoruz. Balkanlar turlarının geneli gibi vizeli ve vizesiz olmak üzere farklı bütçelerde ve farklı tur programlarıyla düzenlenen Ankara çıkışlı Balkan turu ile zevkinize uyan bir rota planlayabilirsiniz. Dilerseniz resmi tatil günlerine denk gelen aralıklarda, dilerseniz yıllık izin dönemlerinde Ankara çıkışlı Balkan turu ile tatilinizi planlayabilirsiniz. Özel dönemlere denk gelen turlarda yoğunluk yaşanacağı için erken rezervasyon tur fırsatlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz. İzmir'i ikizi kadar benzeyen Selanik'i, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşadığı evi görebilir, Kavala kurabiyesinin tadına yerinde bakabilir, Makedonya'da ve Bosna-Hersek'te Osmanlının izini sürebilirsiniz. İzmir çıkışlı Balkan turlarında seçkin yurt dışı otellerde kalırken bir yolculukta birden fazla ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Balkan Ülkeleri Görülecek Yerler

Balkanlar turu ile keşfedilecek o kadar çok rota var ki...Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu Selanik, Makedonya'nın incisi Ohrid, Mostar Köprüsü'yle ünlü Saraybosna, Karadağ'ın cennet köşesi Kotor, Sırbistan'ın mimari başkenti Belgrad bu güzelliklerden yalnızca birkaçı

1.Yunanistan : Muhteşem bir deniz, benzersiz plajlar, cennet adalar ile Türkiye'ye en yakın Balkan ülkeleri arasında yer alan Yunanistan'da gezilecek yerler arasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Evi'nin de yer aldığı Selanik, kurabiyesiyle ünlü Kavala, felsefe ve sanat tarihinin başkenti Atina, bembeyaz kumsalıyla Thassos Adası, plajları ile ünlü Halkidiki ve daha onlarca destinasyon yer alıyor. Oldukça geniş bir tarihe sahip bölgeyi Yunanistan Turları ile uygun fiyatlarda keşfetme şansı yakalayabilirsiniz.

2.Sırbistan : Tuna Nehri, Kalemegdan Parkı, Sava Katedrali, Nikola Tesla Müzesi ve Skardarlija Caddesi ile Sırbistan'ın başkenti Belgrad, keşfedilecek en güzel Balkan turu rotalarından biri. Belgrad turları ile Avrupai bir kente merhaba deyin. Sırbistan turunda tarihte adını çokça duyduğumuz Karlofça şehrini de ziyaret edebileceksiniz.

3.Bulgaristan : Türkiye’ye yakın Bulgaristan’da mimari bir güzellik olan başkent Sofya'yı gezebilir; Burgas, Filibe, Plovdiv gibi birçok tarihi ve doğal güzelliği olan kentleri ziyaret edebilirsiniz. Bulgaristan turları ile kültürel bir gezi planlayabilir, kış tatilinizi Bulgaristan'ın ünlü kayak merkezleri arasında yer alan Bansko ya da Pamporovo'da yapabilirsiniz. Bulgaristan rları ile de sadece bu kenti gezme şansınız olduğunu unutmayın!

4.Bosna-Hersek : Kültürel anlamda yakınlık duyacağınız Bosna Hersek’te Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini bugün de görmek mümkün. Avrupa’nın Kudüs’ü olarak anılan Saraybosna ve Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından yapılan Mostar Köprüsü ile ilgi çeken Bosna Hersek, doğal güzelliği ve yemekleri ile Balkan turlarının da en çok rağbet gören vizesiz ülkeleri arasında yer alıyor.

5.Karadağ : Yeşili, maviyi, muhteşem plajları, berrak denizi Karadağ’da bulacaksınız. Budva, St.Nikola Adası, Podgorica, Sveti Stefan Adası ve Stari Grad ile Balkanların en güzel yerlerine sahip Karadağ, ayrıca UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Kotor'u da bünyesinde barındırıyor. Kültür gezilerinize birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Karadağ’ı da mutlaka ekliyoruz.

6.Makedonya : Balkan turları ile en çok ziyaret edilen ülkelerden biri de Makedonya. Osmanlı İmparatorluğu’nun 600 yıla yakın egemen olduğu Makedonya’ya gittiğinizde tarihin izlerini görmeniz mümkün. Üstelik yemekleri ve kültürleri ile hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Başkent Üsküp, muhteşem bir doğaya sahip Matka Kanyonu, Makedonya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Ohrid, Struga ve Manastır gibi birçok yeri görmeniz mümkün.

7.Kosova : Birçok Osmanlı eserine rastlayacağınız Kosova, denize kıyısı olmayan ve Avrupa’nın en genç ülkelerinden birisi olarak biliniyor. Kosova’da gezilecek yerler arasında iki tarihi kent olan Priştine ve Prizren yer alıyor.

8. Arnavutluk : Balkanlar turlarının yeni keşif rotalarından biri de Arnavutluk. Arnavutluk’ta gezilecek yerler arasında başkent Tiran, sahil kenti Durres, Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini görebileceğiniz muhteşem Kruja, tarihi kentlerden İşkodra ve Safranbolu evlerini andıran evleriyle ünlü Berat yer alıyor.

9. Hırvatistan : Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in kesişme noktasında bulunan Hırvatistan, özellikle yaz tatilinde dünyanın birçok yerinden turisti misafir ediyor. Hırvatistan’da gezilecek yerler arasında Dubrovnik, Zagreb ve Split kentleri başı çekiyor. Hırvatistan Turları ile hem denize hem de de kültüre doyabilirsiniz.

Balkan Lezzetleri

Balkan turu ile farklı ülkelere yolculuk yaparken ülkemizdeki tatlara benzer lezzetler bulacaksınız. Türk mutfağı ile birçok yemeği ortak olan Balkanlarda tadına bakacağınız onlarca yöresel yemek bulunuyor. Balkan turu ile bölgenin en iyi restoranlarına gidecek ve meşhur yemeklerinin tadına bakacaksınız. Türk, Arnavut, Boşnak ve Sırp mutfağıyla harmanlanmış Balkan mutfağının en lezzetli yemekleri arasında elbasan tava, boşnak böreği, samsa, arnavut ciğeri, pleskavitsa, papara, ayvar, cevap cici ve flija yer alıyor.

Balkanlar turları ile tarih ve eğlenceyi bir arada yaşayacağınız bir tatil sizleri bekliyor.