Romanya Turları

Fiyat Aralığı
Tur Kategori
Konseptler
Zaman Bilgisi
En Yakın 26-10-2022 Tarihli Ankara Çıkışlı
Oda Kahvaltı
3 Gece 4 Gün
Ekstra Turlar Dahil
4* Otellerde Konaklama
20 % İndirim
311,25 €249,00 (TL Fiyatı : 4.554,23 ₺)

Romanya Turları

 

Yaklaşık 20 milyon nüfusuyla Avrupa'nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Romanya, yılın her mevsiminde dünyanın farklı yerlerinden turist akınına uğruyor. Orta Avrupa'nın en gözde şehirlerinden olan Bükreş'in başkent olduğu ülke, doğal güzellikleri ve dinamik şehir yaşamıyla dikkat çekiyor. Romanya’ya Türkiye üzerinden düzenlenen pek çok tur seçeneği bulunuyor. Romanya turu seçenekleri, turun kapsadığı zaman aralığına, kişi sayısına ve güzergâhına göre dağılım gösteriyor. Genelde İzmir veya İstanbul üzerinden kalkış planı oluşturulan turlar, keyifli bir yolculukla Romanya’ya varıyor. Romanya turları, 4 ile 8 gün arasında değişen zaman dilimleriyle sunuluyor. Her tur programı kendine göre farklı bir rota çizdiği için seçilen tur kapsamında görülecek yerleri dikkatli incelemek gerekiyor. 

Romanya tur programları genelde Bulgaristan’ı da kapsayan gezi planları oluşturuyor. Bu amaçla Sofya, Plovdiv gibi merkezi turist şehirleri de Romanya’yla beraber gezilip görülüyor. Turlarda bulunan uzman Türkçe rehber hizmeti ile şehrin önemli noktalarını deneyimlemek mümkün oluyor. Tur programları fiyatlarına konaklama hizmetleri ve kahvaltı dahil olurken, çeşitli ek hizmetler ekstra ücrete tabi oluyor. Bu nedenle tur tercihi yapmadan önce ücrete tabi olmayan hizmetleri dikkatli bir şekilde incelemek gerekiyor.

Romanya Bulgaristan Turları

Romanya’ya düzenlenen tur organizasyonlarında, çoğunlukla Bulgaristan turunu da içine alan bir seyahat planı çiziliyor. Türkiye üzerinden İstanbul veya İzmir’den çıkış yapılan turlar kapsamında; Veliko Tarnovo, Bükreş, Braşov, Târgu Mure?, Sibiu gibi şehirler gezilip görülüyor. Böylece Romanya ve Bulgaristan’ın ortak kültürleri ve farklılıkları keşfediliyor. Romanya Bulgaristan turunda, iki şehrin tarihi geçmişlerinin de izleri sürülüyor. Panoramik şehir turu kapsamında Orta Çağ dönemi Bulgaristan’ının izleri sürüldüğü gibi Romanya’da bulunan ve Drakula efsanesiyle bilinen ünlü Transilvanya bölgesi de görülebiliyor.

Romanya Bulgaristan Turu konaklama planlamaları yolculuğun güzergâhına göre ayarlanıyor. Genellikle Sofya, Bükreş ve Varna’da birer gece konaklanıyor. 3 veya 4 yıldızlı otellerin tercih edildiği tur kapsamında Bulgaristan ve Romanya’nın renkli şehirleri görülebiliyor. Gündüz saatlerinde tur kapsamında panoramik izlenebilen şehirler, tur sonrasında yolcular tarafından serbest bir şekilde gezilebiliyor. Ancak tur sonrası serbest saatlerde düzenlenen geziler ve etkinlikler, ekstra ücret kapsamına giriyor. Bulgaristan ve Romanya turları için gomutur.com.com'da filtreli arama yaparak size en uygun tur organizasyonlarını görebilirsiniz.

Romanya Turu Fırsat

Romanya tur fırsatları özellikle sonbahar aylarında çeşitlilik gösteriyor. Ekim ve kasım aylarındaki Balkan turları, diğer mevsimlerde düzenlenen organizasyonlara göre oldukça ekonomik fiyatlar sunuyor. Tur fırsatlarının kapsadığı zaman dilimleri, 2 gece 3 günden başlayıp 8 gece 9 güne kadar değişim gösteriyor. Ayrıca Romanya tur fırsatları, yeşil pasaporta vizesiz yolculuk şansı sunuyor. Erken dönem (erken rezervasyon) tur fırsatları, özellikle yaz sezonunda yolculara ekonomik fırsatlar yaratıyor. Romanya tur fırsatları, turun güzergâhına, kullanılan ulaşım aracına ve konaklama tercihlerine göre değişim gösteriyor.

Romanya turu fiyatları için dönemsel olarak düzenlenen fırsat indirimleri, %20’lerden başlayıp %40’lara kadar çıkıyor. Dilenirse hemen dilenirse aylar öncesinden satın alınan fırsatlı biletlerle, ekonomik olarak yurt dışına seyahat düzenleniyor. Ayrıca bazı organizasyon firmalarında çeşitli promosyon kodları aracılığıyla farklı ödeme seçeneklerinden yararlanılıyor. Çoğu tur organizasyonu, kredi kartına 6 taksit imkânı da sunuyor. Size uygun Romanya tur fırsatlarını Gömütür üzerinden incelemeniz mümkün.

 

Romanya Gezilecek Yerler

Romanya, hem tarihi geçmişiyle hem de eğlence ve kültür sanat alanlarıyla öne çıkıyor. Her sene tüm dünyadan binlerce turisti ağırlayan ülke, doğal güzelliklerinin yanında tarihi yapılarıyla da dikkat çekiyor. Özellikle Bükreş şehriyle Avrupa’nın ikinci Paris’i olarak anılan Romanya, tarihi arka planında hem Avrupa kültürünü hem de Osmanlı kültürünü taşıyor. Romanya turlarına katılmak istiyorsanız, ülkenin mutlaka görülmesi gereken yerlerini önceden bilmenizde yarar var.

  1. Corvin Kalesi: 1400’lü yıllarda inşa edildiği söylenen kale, Gotik mimarinin estetiğini taşıyor. Güçlü taş yapısı ve sivri kuleleriyle Gotik roman ve filmleri andıran yapı, ülkenin köklü geçmişini keşfetmek için doğru seçim.
  2. Bükreş Parlamento Sarayı: 300’den fazla odaya sahip olan yapı, eski Romanya Cumhurbaşkanı Çavuşesku döneminden kalma. Dünyanın en büyük kamu binaları arasında bulunan Bükreş Parlamento Sarayı, Romanya’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.
  3. Erdel: Bir diğer adı Transilvanya olan bölge, ülkenin en eski yerleşim birimlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Erdel, Dracula’ya ilham veren ve ‘’Kazıklı Voyvoda’’ olarak bilinen III. Vlad Tepeş’in doğum yeri.
  4. Temeşvar: Romanya’nın batısında bulunan Temeşvar, nüfusuyla öne çıkıyor. Şehirde hem Osmanlı İmparatorluğu’nun hem de Avrupa krallıklarının izlerini gözlemlemek mümkün.
  5. Balea Gölü: Braşov şehrinde yer alan göl, Faragaş Dağları arasında bulunuyor. Balea Gölü, Romanya’nın eşsiz doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için benzersiz bir atmosfer sunuyor.

Romanya’ya Ne Zaman Gidilir?

Dört mevsimde de ziyaret etmeye uygun olan Romanya’yı görmek için en uygun zaman, sizin tatil önceliklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre değişebiliyor. Hem denize girmek hem de yaz aktivitelerine katılmak istiyorsanız Romanya tatili için mayıs, haziran, ağustos aylarını tercih edebilirsiniz. Bu aylarda Romanya, en aktif ve kalabalık günlerini yaşıyor. Bunun yanında çeşitli gece eğlenceleri de bu aylar arasında gerçekleşiyor.

  • Kış aktivitelerinden hoşlanıyorsanız aralık ve mart ayları arasında Romanya’yı görebilirsiniz. Bu zaman diliminde Romanya’da kayak aktiviteleri gerçekleşiyor ve çeşitli kış festivalleri düzenleniyor.
  • Romanya, özellikle sonbahar mevsiminde doğal güzellikleri için uygun bir coğrafya sunuyor. Eylül ve ekim ayları arasında Romanya’nın dağlarını ve ormanlarını gezmek oldukça keyifli bir hâle geliyor.
  • İlkbahar mevsiminde Danube bölgesindeki canlı yaşamını gözlemlemek için uygun koşullar oluşuyor. Ayrıca bu mevsimde Romanya'nın şehir merkezlerinde yer alan parkları görerek temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Ülkedeki kültür sanat etkinlikleri yıl boyunca düzenleniyor. Romanya'daki konserler, film festivalleri ve tiyatro gösterileri için özel bir takvim oluşturup buna göre yola çıkabilirsiniz.
Gömü Tur
Necatibey Cad. No: 21/9 (Kerem Han) KIZILAY / ANKARA
0850 346 46 68
FAKS: 0 312 230 54 43
info@gomutur.com
Gomutur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Gömü Turizm Seyahat ve Tanıtım Ltd Şti.'ne aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Gomutur.com sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.